SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta.pl z deklaracją na 2022 rok. „Nie musimy być pomiędzy, by opisywać rzeczywistość”

Portal Gazeta.pl (Agora) opublikował deklarację na nowy rok, w której podkreśla, że będzie zajmować się prawami człowieka, ochroną mniejszości czy obroną wolności mediów.

Article

Gazeta.pl po raz trzeci opublikowała swoją deklarację. W ub.r. Gazeta.pl deklarowała „rzetelne i sprawdzone informacje” oraz angażowanie się w ochronę mniejszości, praw kobiet i środowiska.

Filarami tegorocznych zobowiązań dziennikarek i dziennikarzy portalu są prawa człowieka, wolne media, ekologia, edukacja, zdrowie psychiczne, generacja Z, inkluzywny język, fact checking, dziennikarstwo rozwiązań oraz opinie i komentarze.

Jak podkreślono w komunikacie, ambicją redakcji Gazeta.pl jest zmienianie świata na lepsze poprzez skupianie się na ważnych kwestiach społecznych i poruszanie trudnych tematów.

Granica, prawa kobiet i prawo aborcyjne

Gazeta.pl podkreśla, że jest jedynym portalem z deklaracją redakcyjną opisującą podejście i zasady działania jego dziennikarek i dziennikarzy. Znajdują się w niej najważniejsze założenia, którymi kieruje się zespół portalu przygotowując treści, a także podejmując tematy szczególnie ważne z perspektywy redakcji – jak prawa człowieka, edukacja czy wolność mediów. W tegorocznej deklaracji redakcja obiecuje również odwoływanie się do rzetelnej wiedzy oraz prezentowanie opinii na skomplikowane tematy, aby w ten sposób jeszcze lepiej wspierać czytelniczki i czytelników w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

„Nie jesteśmy najstarszym czy największym portalem, nasze nagłówki nie »krzyczą« najgłośniej. Umiemy natomiast uważnie obserwować ludzi i świat, a także mądrze reagować. Media są źródłem informacji, ale dziś powinny być też drogowskazem. Nasza – trzecia już – deklaracja redakcyjna została bardzo pozytywnie przyjęta przez zespół, co jest ogromną wartością” – mówi cytowana w komunikacie Karolina Deling-Jóźwik, dyrektorka programowa Gazeta.pl.

Troska o respektowanie praw człowieka leży w DNA Gazeta.pl, dlatego ważne miejsce w deklaracji redakcyjnej zajmuje obietnica nietracenia nigdy z oczu tego tematu oraz dalszego opisywania m.in. protestów przeciw zaostrzeniu aborcyjnego prawa i radykalnemu ograniczeniu praw kobiet. Dziennikarki i dziennikarze portalu obiecują również opisywać sytuację na granicy, walczyć o dostęp do informacji i kontynuować współpracę z organizacjami pracującymi dla uchodźców.

Nie zawieść Doroty Masłowskiej

W 2022 roku redakcja Gazeta.pl będzie także nadal walczyć w obronie niepublicznych mediów. W deklaracji zespół zobowiązał się do dalszego wspierania koleżanek i kolegów z innych redakcji wobec każdego ataku na ich wolność, niezależność i różnorodność.

Dziennikarki i dziennikarze portalu obiecują również angażować się w tematy ważne dla najmłodszego pokolenia Polaków – to m.in. kryzys klimatyczny, dbałość o język, nagłaśnianie przypadków łamania praw kobiet czy społeczności LGBT+ oraz słuchanie i pomaganie w kwestii zdrowia psychicznego.

Zespół portalu deklaruje, że nie zapomni też o tym, co daje oddech lub przyspiesza bicie serca. Tak, jak do tej pory, Gazeta.pl będzie obecna przy najważniejszych wydarzeniach rozrywkowych, lifestyle'owych i sportowych roku, w tym na zimowych igrzyskach olimpijskich i mundialu.

„Obiecujemy też nie zawieść Doroty Masłowskiej i dalej bawić się słowem w tytułach, żeby wciąż mogła pisać o Gazeta.pl, że to »prawdziwa FERMA POEZJI«” - dodano na zakończenie.

Pełna treść deklaracji jest dostępna na stronie głównej Gazeta.pl.

W grudniu ub. r. Grupa Interia wystartowała z kampanią reklamową pod hasłem „Pomiędzy”.

Według badania Mediapanel Gazeta.pl w listopadzie odwiedziło 12,3 mln użytkowników, co dało 41,2 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Gazeta.pl z deklaracją na 2022 rok. „Nie musimy być pomiędzy, by opisywać rzeczywistość”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doremi
Ale tak jawnie, że chcą być medium kreującym, a nie opisującym? Chłopaki, w ten sposób nie starczy wam pary na kolejne lata. Bo ileż można żyć w takim rewolucyjnym wzmożeniu? Tak więc na nowy rok z tradycyjnymi życzeniami, żeby GW stała się w końcu normalną gazetą, a nie była już absolutnie nieznośnym, tożsamościowym, rewolucyjnym fanzinem, gdzie wszystkie teksty, każdego dnia czyta się, jak jeden i ten sam artykuł.
odpowiedź
User
Truth is out there
znaczy co - chcą wywalić Sroczyńskiego?
odpowiedź
User
Iwan Zaawansowany Troll Kremla
Od lat szczyty hipokryzji. Niesamowite towarzystwo.
odpowiedź