SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Gadziński szefem Gazeta.pl, Marlena Jezierska na czele Sport.pl

Z początkiem przyszłego roku Marcin Gadziński obejmie funkcję dyrektora zarządzającego Grupy Gazeta.pl (należącej do Agory). Paweł Stremski będzie nadal dyrektorem programowym Grupy Gazeta.pl, natomiast funkcję dyrektora Sport.pl obejmie Marlena Jezierska.

Marcin GadzińskiArticle

Jako dyrektor zarządzający Marcin Gadziński będzie odpowiadał za wyniki, finanse i rozwój Grupy Gazeta.pl. Będzie nadzorował pracę wszystkich zespołów redakcyjnych i biznesowych serwisów Grupy Gazeta.pl oraz Sport.pl, a także zespołu rozwoju produktu pod kierownictwem Krzysztofa Stankiewicza.

- Zależy nam na tym, aby Gazeta.pl działała jeszcze szybciej i skuteczniej - zarówno na poziomie redakcji, jak i biznesu. Dlatego portal Gazeta.pl i jego serwisy, oraz Sport.pl, a także zespół rozwoju produktu powinny być zarządzane przez jedną osobę. Zmiany w strukturze pozwolą nam sprawniej podejmować decyzje i konsekwentnie realizować priorytetowe zadania - uzasadnia Paweł Wujec, dyrektor segmentu internetowego w Agorze.

Marcin Gadziński w latach 90. pracował w dzienniku „Życie”, a z Agorą jest związany od 2000 roku. Najpierw pracował w „Gazecie Wyborczej” - kolejno jako zastępca szefa działu sportowego, redaktor działu zagranicznego i korespondent w Waszyngtonie. W 2007 roku przeszedł do redakcji Sport.pl, a w 2013 roku objął funkcję dyrektora tego portalu.

Poprzednio w Gazeta.pl funkcję dyrektora pełnił Paweł Stremski, a dyrektorem wydawniczym była Monika Lech, która zdecydowała się odejść z Agory, pożegna się z firmą z końcem stycznia. Z kolei Stremski będzie dalej dyrektorem programowym Gazeta.pl. Będzie odpowiedzialny za wszystkie treści w serwisach grupy Gazeta.pl i Sport.pl, a także nowe projekty.

W związku z awansem Gadzińskiego funkcję dyrektora Sport.pl obejmuje Marlena Jezierska. Poprzednio przez ponad dwa lata była dyrektorem marketingu i rozwoju biznesu tego portalu, koordynowała współpracę marketingową z Grzegorzem Krychowiakiem, Joanną Jedrzejczyk i Kamilem Grosickim oraz rozwój serwisu MyFitness.pl.

- Marlena Jezierska gwarantuje kontynuację strategii digitalowej i biznesowej Sport.pl, opartej o nowoczesne projekty sponsoringowe. Przed nami intensywny, sportowy rok - z zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Korei i mundialem w Rosji - w którym rozwój Sport.pl będzie jednym z naszych najważniejszych priorytetów - komentuje Paweł Wujec.

W latach 2014-2015 Jezierska była dyrektorem zarządzającym marką „Przegląd Sportowy” w Ringier Axel Springer Polska, a w latach 2007-2013 pracowała już w Agorze, m.in. jako dyrektor projektu Euro 2012 oraz dyrektor ds. sportu amatorskiego i CSR.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie br. strony i aplikacje internetowe Grupy Gazeta.pl zanotowały 16,29 mln realnych użytkowników i 685,9 mln odsłon, a sam portal Gazeta.pl - 9,9 mln użytkowników i 278,8 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Marcin Gadziński szefem Gazeta.pl, Marlena Jezierska na czele Sport.pl

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
brawo Marcin, swietny manager
odpowiedź
User
Gratulacja
Widzę, że Sport.pl obrał kierunek na krzywą spadkową, pikującą wręcz. Symulacja pracy dalej promowana w Agorze.
odpowiedź
User
Gratulacja
Widzę, że Sport.pl obrał kierunek na krzywą spadkową, pikującą wręcz. Symulowanie pracy nadal promowane w Agorze.
odpowiedź