SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska Codziennie” przeprasza za pomylenie na pierwszej stronie prezydenta Białegostoku z wiceprezydentem Rzeszowa

W czwartek na pierwszej stronie „Gazety Polskiej Codziennie” (Forum) omyłkowo przy tekście krytykującym prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego zamieszczono fotografię wiceprezydenta Rzeszowa Stanisława Sienki. W piątek redakcja przeprosiła za ten błąd.

Article

Na pierwszej stronie „Gazety Polskiej Codziennie” skrytykowano działania Tadeusza Truskolaskiego dotyczące Marszu Równości, który odbył się w Białymstoku w minioną niedzielę. Uczestnicy manifestacji byli atakowani, policja zatrzymała kilkudziesięciu agresorów.

- Włodarz miasta wydał zgodę na kilka zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jednak organizowanych przez skrajnie odmienne środowiska. Eksperci od spraw bezpieczeństwa oceniają, że takie działanie było zaplanowaną prowokacją - stwierdzono.

Obok zapowiedzi znalazło się zdjęcie wykonane przez fotoreportera „Gazety Polskiej” Szkopuł w tym, że przedstawia ono nie Tadeusza Truskolaskiego, tylko dość podobnie wyglądającego wiceprezydenta Rzeszowa Stanisława Sienkę.

Na ten błąd zwrócił uwagę m.in. Krzysztof Król, obecnie szef komitetu wykonawczego w Komitecie Obywatelskim przy Lechu Wałęsie, a w przeszłości m.in. dziennikarz „Wprost”, poseł przez dwie kadencje i wicedyrektor komunikacji korporacyjnej w Prokomie. - Miliony od PKN Orlen czy PKO BP nie zastępują rozumu - skomentował na Twitterze.

„Gazeta Polska Codziennie” przeprasza, tłumaczy się pośpiechem

W piątek z oczywistej wpadki „Gazety Polskiej Codziennie” żartowali na Twitterze niektórzy dziennikarze. - Orły - skwitował Wojciech Szacki z „Polityki”. - Oj tam. Podobni? Podobni. Zwykłe czepialstwo, gdy brakuje argumentów na odparcie przełomowych ustaleń - kpił Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Ręce opadają... - stwierdził Sylwester Ruszkiewicz z Wirtualnej Polski.

W piątkowym numerze „GPC” redakcja przeprosiła za tę pomyłkę. - Niestety pośpiech i prosty błąd techniczny doprowadziły do tego, że na fotografii zamiast prezydenta Białegostoku znalazł się wiceprezydent Rzeszowa - wyjaśniono.

- Redakcja zrobi wszystko, aby podobne błędy nie zdarzały się w przyszłości. Wszystkich, których dotknął ten błąd, a w szczególności Stanisława Sienkę, serdecznie przepraszamy - stwierdzono.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 13 641 egz., po spadku o 11,05 proc. w skali roku.

Wydająca „GPC” spółka Forum zanotowała w ub.r. spadek przychodów sprzedażowych o 6,7 proc. do 14,75 mln zł oraz 1,75 mln zł straty netto, wobec 32,3 tys. zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” przeprasza za pomylenie na pierwszej stronie prezydenta Białegostoku z wiceprezydentem Rzeszowa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mar
chyba fotoedytor też wypłaty nie dostał.
5 0
odpowiedź
User
YKK
Jak już to słusznie zauważono, od państwowych dotacji rozumu nie przybywa. Zwłaszcza jak się od lat jest innym organem.
3 0
odpowiedź