SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Suwerena” poszerza zasięg. Pracują nad nią redakcje lokalne „Gazety Wyborczej”

Rozdawana wśród protestujących w obronie sądów w Polsce „Gazeta Suwerena” od poniedziałku, 24 lipca poszerza zasięg - dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl. Trafi teraz do rąk protestujących w kilkunastu miastach, m.in. w Bydgoszczy, Opolu, Łodzi i Szczecinie. W jej tworzenie włączyły się lokalne redakcje „Gazety Wyborczej" (Agora).

Article

Wszystkie jej numery można też już bezpłatnie pobierać z serwisu Wyborcza.pl. Wydawcą popołudniówek jest Agora, a przygotowywane są przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.

Gazeta ma osiem stron, a pomysł jej wydawania urodził się spontanicznie, podczas kolegium redakcyjnego redaktorów „GW”. Przynosi najważniejsze informacje o protestach, a także rozmowy z osobami protestującymi. Podaje też praktyczne porady dla protestujących, jak np. „Co zrobić, gdy spisuje cię policja”. Pierwszy numer ukazał się w czwartek, 20 lipca. Drugi - dzień później. Trzeci ukazuje się właśnie w poniedziałek. W przygotowywanie jej włączyły się już redakcje lokalne dziennika.

- Wydawnictwo rozdawane będzie dzisiaj za darmo w kilkunastu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Opolu, Krakowie i Łodzi. Łączny nakład dzisiejszego wydania "Gazety Suwerena” to 50 tys., z czego 20 tys. trafi na ulice Warszawy. W każdym z wydań poza Warszawą 2 kolumny przygotowały redakcje lokalne - informuje portal Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, rzecznik prasowa Agory.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, Aleksandra Klich. W rozmowie z dziennikarzem Wirtualnemedia.pl tuż przed wydaniem pierwszego numeru „Gazety Suwerena” mówiła, że redakcja nie wyklucza kolejnych dodruków, gdyż dynamika zdarzeń jest ogromna. - Chcemy być z naszymi czytelnikami w tych miejscach, w których dzieje się coś ważnego z ich punktu widzenia. A w Sejmie dzieją się teraz sprawy bardzo ważne dla społeczeństwa i polskiej wspólnoty. To nasi czytelnicy bronią podstawowych wartości, tych, w które wierzymy. Chcemy na bieżąco informować protestujących, co się dzieje w Warszawie i innych miastach, w których ludzie zdecydowali się wyjść na ulice - mówiła Klich.

Decyzje o wydawaniu kolejnych numerów „Gazety Suwerena” podejmowane są przez redakcję na bieżąco. Wszystkie trzy numery można pobrać bezpłatnie w formacie pdf z serwisu Wyborcza.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Suwerena” poszerza zasięg. Pracują nad nią redakcje lokalne „Gazety Wyborczej”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dobre
Ideowcy. Kto nie skacze, kto nie skacze ten za PIS.
A wybory parlamentarne to był błąd bo pisiaki je wygrały? 8 lat afer i myśleliście, że ludzie będą to przyjmować bezkrytycznie? Byliście i jesteście ślepi i głusi.
40 13
odpowiedź
User
jamyślący
Osobiście wolę, by GW nie "wspierała" protestów. Ludzie demonstrują swoje niezadowolenie z partackich rządów, a nie z sympatii do tej czy innej opcji politycznej.
23 11
odpowiedź
User
veto propagandzie
tak, wszystko jest baaaardzo "spontaniczne", żeby przypadkiem ktoś sobie nie pomyślał, że to zorganizowane działania mające doprowadzić do nielegalnego, niedemokratycznego obalenia rządu
31 13
odpowiedź
User
gratki
gazeta współtworzą wybitne jednostki: szechter, rywin, nowak vel zegarek, kijowski, urban, kwasniewski. Mieli oni duzo wkład w ambergold, lub czasopisma, hazardowa, gruntowa
31 14
odpowiedź
User
Fafik
Kto to finansuje?
29 14
odpowiedź