SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” częściej cytowana niż Radio ZET i RMF FM, Wirtualnemedia.pl przed TVP.info i TVN24.pl

W październiku br. najczęściej cytowanym polskim medium była "Gazeta Wyborcza". Wśród serwisów internetowych liderem był Onet.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w październiku br. na fotelu lidera znalazła się "Gazeta Wyborcza", wyprzedzając Radio ZET i RMF FM. Na kolejnych miejscach uplasowały się dziennik "Rzeczpospolita" oraz telewizja TVN24.

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 9 tytułów prasowych oraz po 2 stacje telewizyjne, stacje radiowe i serwisy internetowe.

W październiku największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuł projekt ustawy "Stop Aborcji" oraz związane z nim "czarne protesty". W mediach nadal słyszalne były też echa afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Nowymi często komentowanymi tematami były wywiady Jarosława Kaczyńskiego - dla "Polski"  oraz "Gazety Polskiej", a w szczególności cytaty związane z Donaldem Tuskiem, jego udziałem w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz kandydatury na drugą kadencję do Rady Europejskiej.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych października znalazła się "Gazeta Wyborcza", która wyprzedziła "Rzeczpospolitą" i "Dziennik Gazetę Prawną". Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajęła "Gazeta Polska", a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był "Forbes".Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania Polsat News, a na trzeciej - TVP Info.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie Radia ZET, a na kolejnych miejscach znalazły się RMF FM i PR3.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano Onet.pl, za którym uplasowały się serwisy wpolityce.pl i WP.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 30 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Dziennik Gazeta Prawna", wyprzedzając "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w październiku br. była "Gazeta Wrocławska". Na drugim miejscu znalazło się Radio Merkury, a na trzecim - TVP3 Lublin.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 6098 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 października 2016 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 6157 razy (3103 razy w prasie, 2123 w telewizji i 931 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” częściej cytowana niż Radio ZET i RMF FM, Wirtualnemedia.pl przed TVP.info i TVN24.pl

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej deKODer
Gazeta Wyborcza jest lewacka!!! :twisted:
24 14
odpowiedź
User
czytelnik GW
@Maciej deKODER
Zgadza się, jest lewacka, równo jedzie po PiS. Za to tę gazetę uwielbiam i kupuję. Jest linia światopoglądowa jest zgodna z moją i dlatego czyta mi się GW z przyjemnością.
17 23
odpowiedź
User
Strus
Agora ma 2 wyjścia: zamknąć GW i skupić się na tym co przynosi zysk lub utrzymywać sztucznie GW i za jakiś czas pójść całym koncernem na dno. To drugie byłoby bardzo spektakularne.
17 15
odpowiedź
User
enschede
Słowo opiniotwórcze jest nieadekwatne. Wskaźniki cytowań tvp info, trwam, gazety polskiej, radia merkury rosną bo służą propagandzie uprawianej w zawłaszczonych przez pis mediach publicznych. Tak, jak TVP za komuny cytowała Trybunę Ludu ;>
11 10
odpowiedź
User
en
Gazeta Wyborcza jest lewacka!!!


hehe.. akurat słowo lewacki ma pozytywne konotacje i z definicji to coś dobrego dla zwykłych ludzi.
Nie używaj terminów których nie rozumiesz bo pokazujesz, samodzielne myślenie zostało wyparte przez indoktrynacje ;D
11 12
odpowiedź