SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drożeje subskrypcja cyfrowa "Gazety Wyborczej"

Agora rozsyła abonentom cyfrowym "Gazety Wyborczej" informację o podwyżce ceny. Ceny za pakiet Premium wzrosną o około 20 proc., z 29,90 zł do 36 zł.

Article

"Dziękujemy, że subskrybujesz „Wyborczą". Dzięki Tobie możemy utrzymywać naszą redakcję i tworzyć niezależne dziennikarstwo na wysokim poziomie. Twoje wsparcie pozwala nam też rozwijać się i wprowadzać nowe rozwiązania, które ułatwią Ci korzystanie z naszego serwisu oraz aplikacji. By dalej utrzymać naszą pracę na tym samym poziomie, musimy jednak podnieść cenę subskrypcji. Skutki wojny w Ukrainie i galopującej inflacji, drastyczne podwyżki cen energii i papieru uderzyły także w nas" - informuje w mailingu cyfrowych subskrybentów Wyborcza.pl.

Droższa subskrypcja najdroższego pakietu Wyborczej

Cena pakietu Premium od majowego okresu rozliczeniowego wyniesie 36 zł miesięcznie zamiast dotychczasowych 29,9 zł za każde 4 tygodnie lub za każde 31 dni w zależności od okresu rozliczenia prenumeraty, z zachowaniem okresów promocyjnych i gwarancji cen.

Wyborcza.pl już we wrześniu 2022 r. podniosła docelową cenę za prenumeratę do 36 zł dla nowych czytelników.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Zmiana ma związek z powszechnym wzrostem kosztów - skutki wojny w Ukrainie i galopująca inflacja dotknęły także wydawców prasowych. Dlatego już we wrześniu 2022 r. zwiększyła się cena nowych zamówień pakietu Premium Wyborcza.pl (do 36 zł), a obecna zmiana, dotycząca tylko części prenumeratorów - posiadaczy subskrypcji autoodnawialnych w wersji Premium, wykupionych po 12 maja 2020 r., jest kontynuacją tego procesu - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Staniszewska informuje dodatkowo, że zmiana nie dotyczy osób posiadających pakiet Podstawowy lub Klubowy, a także wszystkich, którzy przy zakupie prenumeraty cyfrowej otrzymali gwarancję ceny.  

- Subskrypcje Wyborcza.pl są jednym ze źródeł wpływów całego zespołu "Gazety Wyborczej" - zapewniają działanie redakcji i możliwość tworzenia niezależnych, dziennikarskich treści na wysokim poziomie. Dodatkowo, wsparcie prenumeratorów "Wyborczej" pozwala jej rozwijać się i wprowadzać nowe rozwiązania, m.in. ułatwiające korzystanie z serwisu oraz aplikacji - tłumaczy Agata Staniszewska.

Abonenci Premium Wyborcza.pl otrzymują dostęp do testów informacyjnych serwisu ze wszystkich działów (Polska, świat, gospodarka, kultura, nauka, sport), serwisy lokalne, reportaże i wywiady z magazynów: "Duży Format", "Wolna Sobota", "Ekonomia Plus", "Ale Historia", "Słówka", dostęp do tekstów: Wysokieobcasy.pl oraz "Wysokie Obcasy Extra", "Książki", teksty europejskich wydawców: Die Welt, El Pais, Le Figaro.

"Wyborcza" ma ponad 300 tys. subskrypcji cyfrowych

Wyborcza.pl zamknęła 2022 rok z liczbą aktywnych subskrypcji powyżej 303,7 tys., co oznacza wzrost o przeszło 6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2021r. W ciągu ostatniego kwartału ub.r. liczba subskrybentów zwiększyła się o niemal 10 tys.

Całoroczne wpływy segmentu internetowego Agory wyniosły 181,1 mln zł, co wobec 233,1 mln zł rok wcześniej oznacza spadek o 22,3 proc. Sprzedaż reklam zmalała o 23,7 proc. do 164 mln zł. Firma w sprawozdaniu tłumaczy to spadkiem przychodów jej spółki zależnej Yieldbird, zajmującej się reklamami w modelu programatycznym.

W czwartym kwartale ub.r. przychody grupy Agora zmalały o 5,9 proc. do 331 mln zł, z czego sprzedaż reklam spadła o 10 proc., a biletów w kinach Helios o 9 proc. Całoroczna strata netto firmy sięgnęła 105,7 mln zł, prawie połowa wynika ze zrealizowanych przez firmę odpisów.

Dołącz do dyskusji: Drożeje subskrypcja cyfrowa "Gazety Wyborczej"

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
giewu
czyżby papier zdrozał;)?
odpowiedź
User
Mgr z MBA
I na tym polega praca wysokoopłacanego zarządu : na odpowiednim skalkulowaniu podwyżki.
odpowiedź
User
XX
Wzrosły ceny papieru, więc wzrasta cena cyfrowej subskrypcji.
odpowiedź