SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” z tęczowym plakatem na znak solidarności z LGBT+

W poniedziałek w „Gazecie Wyborczej” (Agora) zamieszczono dwustronicowy plakat z tęczową flagą. To symbol solidarności redakcji ze społecznością LGBT+.

Article

U dołu tęczowego plakatu zamieszczono hasło z winiety „Gazety Wyborczej”: „Nie ma wolności bez solidarności”. Redakcja już w sobotę zachęciła do wywieszania tęczowych flag w oknach.

- Wywieśmy wszyscy na swoich balkonach czy w oknach tęczowe flagi. Może taka flaga zawiśnie też nad warszawskim ratuszem - przecież prezydent stolicy podpisał kartę LGBT. Na znak solidarności z Margot i Jezusem Chrystusem - stwierdził Seweryn Blumsztajn.

- Żarty się skończyły. Margot, która uszkodziła samochód udekorowany hasłami obrażającymi mniejszości seksualne, dostała dwa miesiące aresztu. Wolno obrażać, nie wolno z tym walczyć. Polityczny protest uznano za chuligaństwo. A w tle jest tęczowa flaga, którą aresztowana Margot miała powiesić na Jezusie Chrystusie. Dlaczego tęczowa flaga, symbol tolerancji, ma obrażać obrońcę wszystkich krzywdzonych na świecie? To nie jest jasne i wymaga pewnie zajęcia stanowiska przez polskich biskupów, a może nawet przez wybitnego humanistę, naczelnego prokuratora - dodał Blumsztajn.

Grafika z tęczową flagą została też udostępniona na portalu internetowym „Gazety Wyborczej”. Są tam na bieżąco publikowane są artykuły, komentarze i relacje dotyczące konsekwencji piątkowych i sobotnich protestów mniejszości seksualnych. Co środę natomiast redakcja przesyła newsletter z najważniejszymi informacjami dla społeczności LGBT

- „Wyborcza" jest częścią demokracji, bez niej nasza praca przestanie być możliwa, chyba że zejdziemy do podziemia. Skrzywdzonych i poniżonych bierzemy w obronę - jasno, wyraźnie, bez oportunizmu i małostkowej taktyki - mówi wicenaczelny „Gazety Wyborczej" Piotr Stasiński.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” w maju br. spadła o 26,84 proc. r/r, do 65 241 egz. Z kolei portal Wyborcza.pl w czerwcu br. przy 8,65 mln użytkowników miał 101,74 mln odsłon (średnio 11,8 na odwiedzającego). W drugiej połowie kwietnia Agora podała, że z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” korzystało 240 tys. użytkowników, o 22 tys. więcej niż miesiąc przedtem.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” z tęczowym plakatem na znak solidarności z LGBT+

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
grzesiek
Już mi się robi niedobrze od tej poprawnej politycznie propagandy ideologii lgbt. Dajcie ludziom normalnie życ i przestańcie promować tych chuliganów, anarchistów lgbt. Cała Polska zobaczyła jak wyglądają ich pokojowe demonstracje, wulgaryzmy, atakowanie policjantów, skakanie po radiowozach. Wyświadczyliście niedźwiedzią przysługę gejom i lesbijkom w Polsce bo teraz wszyscy Polacy myślą że jesteście chuliganami i chamskimi typami zachowującymi się wulgarnie. Jestem ciekaw kto za wami stoi. Może antifa?
odpowiedź
User
ja
Mam dosyć wciskania mi na siłę co mam myśleć i co mówić. Mówię NIE nachalnemu i agresywnemu lobby LGBT. To nie ma nic wspólnego z miłością i szacunkiem. NIC.
odpowiedź
User
Dno...
...dno dna
odpowiedź