SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Gdańsku powstał mural zachęcający do ograniczania plastiku

W ostatni piątek odsłonięto pierwszy mural w ramach prowadzonej przez miasto Gdańsk akcji "Gdańsk bez plastiku".

Article

Mural został namalowany na elewacji Szkoły Podstawowej nr 27 przedstawia chłopca nakłaniającego przechodniów do pozbycia się z otoczenia plastikowych odpadów.

Gdańsk bez plastiku to nie tylko teoria, to także ważne przesłanie edukacyjne, które realizujemy w praktyce – mówił podczas odsłonięcia muralu Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych, dodał: – Wciąż szukamy nowych możliwości dotarcia do odbiorcy i tym razem tym nośnikiem jest mural. Ufam, że przesłanie, które stworzyliśmy na ścianie Szkoły Podstawowej nr 27 będzie nie tylko widoczne dla szerokiego grona, a przede wszystkim dostrzegą go ci, którzy nie rozumieją, że plastik jest szkodliwy i zostaje po nas na długie lata. Mam nadzieję, że ta myśl trafi do naszych najmłodszych, a razem z nimi dotrze do ich rodziców i rodzin.

Autorem muralu przy ul. Srebrniki 10 w Gdańsku jest Marek Rybowski (pseudonim artystyczny Looney).

Mural przedstawia chłopczyka, który wystrzela z procy plastikową butelkę. Chcieliśmy w przewrotny sposób pokazać, jak się pozbywamy plastiku z Gdańska. Musimy dbać o to, aby nasze miasto było czyste. Musimy myśleć o tym, żeby używać jak najmniej plastiku. Podszedłem do tematu w zabawny, charakterystyczny dla siebie sposób. Chciałem, żeby ta praca wyróżniała się na tle innych proekologicznych kampanii. Oby ten mural inspirował do bycia proekologicznym. Już wkrótce na terenie Gdańska pojawią się kolejne prace - zapowiada Rybowski.

Gdańsk zachęca do ograniczania plastiku

"Gdańsk bez plastiku" to kampania miejska, która wystartowała w lutym 2019 roku. Ma na celu propagowanie i wspieranie proekologicznych postaw wśród mieszkańców i przedsiębiorców. Ideą kampanii jest ewolucja, a nie rewolucja. Prowadzone działania mają stopniowo edukować i zachęcać do zauważenia problemu i zmiany przyzwyczajeń.

W czytelny sposób spisano 10 zasad dla mieszkańców i 5 zasad dla przedsiębiorców. Są to jasne wskazówki do zmiany codziennych nawyków i postaw gdańszczanek i gdańszczan, przedsiębiorców oraz turystów – zarówno tych z Polski, jak i z zagranicy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Gdańsku powstał mural zachęcający do ograniczania plastiku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Pomysłowe ale nie przekonało mnie.
1 0
odpowiedź