SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Generali firmy mogą ubezpieczyć cyber ryzyka

Generali Polska wprowadza CyberRED - ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa. Produkt skierowany jest do przedsiębiorców.

Article

W ramach produktu CyberRED przedsiębiorca może liczyć na różne benefity. Jeśli np. w wyniku cyberataku, klient będzie zmuszony do czasowego zaprzestania prowadzenia działalności, Generali Polska pokryje zarówno straty wynikające z utraty zysku w czasie przestoju, jak i związane z nim zwiększone koszty operacyjne.

Właściciel firmy może liczyć także na zwrot różnego rodzaju kosztów własnych poniesionych w związku z incydentem, jak m.in. kary administracyjne (np. wynikające z przepisów RODO), koszty pomocy prawnej czy wynagrodzenie agencji PR. Dodatkowo, w przypadku roszczeń, Generali Polska wypłaci również odszkodowanie za wyrządzone przez klienta szkody.

Generali Polska w ramach ubezpieczenia CyberRED oferuje wybór spośród 10 sekcji, które składają się na kompleksową cyberochronę.

Firma oferuje również dostęp do Security Operations Center (SOC), gdzie specjaliści na infolinii dostępnej 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, zajmują się przyjmowaniem zgłoszeń i analizą incydentów. Dzięki temu, klient o każdej porze może zweryfikować czy jego firma padła ofiarą cyberataku, a także uzyskać rekomendacje dotyczące dalszych działań. Z kolei ekspercki zespół Cyber Security Incident Response (CSIR) pomaga usunąć skutki incydentu, zajmuje się koordynacją działań, reaguje na incydenty zarówno zdalnie, jak i na miejscu ich wystąpienia, pomaga we wdrożeniu środków zaradczych, a w razie konieczności zajmuje się również analizą śledczą artefaktów cyfrowych oraz przygotowaniem materiałów dowodowych na potrzeby procesu sądowego.

Dołącz do dyskusji: W Generali firmy mogą ubezpieczyć cyber ryzyka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl