SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Getin Noble Bank chce mieć ROE powyżej 20 proc. w 2010 r.

Getin Noble Bank chce mieć wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) powyżej 20% na koniec 2010 roku, a wskaźnik kosztów do dochodów docelowo w ciągu 3 lat poniżej 35%, poinformował p.o. prezesa Getin Noble Banku Krzysztof Rosiński.

"Chcemy, aby stopa zwrotu na kapitale była powyżej średniej sektora. Naszą ambicją jest, aby ROE było wyższe niż 20% już w tym roku i rosło w kolejnych latach"- poinformował na konferencji prasowej Rosiński.

Zgodnie ze strategią dla połączonych banków, przedstawioną w poniedziałek, wskaźnik kosztów do dochodów, który obecnie sięga 32% będzie utrzymywany na poziomie poniżej 35% w kolejnych trzech latach.

Bank chce także, aby wskaźnik kredytów do depozytów nie przekraczał 100%.

"Chcemy utrzymywać ten wskaźnik na poziomie ok. 95%"- powiedział Rosiński.

Jednym z celów jest podwojenie średniej długości trwania depozytów oraz ograniczenie ryzyka walutowego. W strukturze terminowej depozytów na koniec 2012 r. ponad połowę mają stanowić depozyty powyżej 1 roku. Obecnie jest to 63%.

"Obecnie udział kredytów walutowych w portfelu wynosi 51%, chcemy zejść poniżej 50%"- zaznaczył Rosiński.

Bank poinformował, że w tym roku wyjdzie z interesującą ofertą ROR-ów i powalczy o klientów indywidualnych.

"Mamy ponad 250 tys. aktywnych klientów, którzy mają u nas depozyty i musimy ich przekonać do otworzenia rachunku i nawiązania długoterminowych relacji"- powiedział wiceprezes zarządu Jarosław Augustyniak.

Na koniec września saldo kredytów Getin Noble Banku wynosiło 24,28 mld zł, a saldo depozytów sięgało 27,60 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Noble Bank chce mieć ROE powyżej 20 proc. w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl