SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GG sprzedaje użytkownikom krótkie numery. Kosztują od 100 do 1 tys. zł

Komunikator internetowy GG wprowadził nową usługę "Wybierz swój numer". W sklepie firmy można kupić unikatowe krótkie numery i przypisać je do swojego profilu. Do wyboru jest pięć opcji: numer 3-cyfrowy, 4-cyfrowy, 5-cyfrowy, 9-cyfrowy oraz specjalny Pakiet dla Firm. To kosztuje od 100 do 1 tys. zł.

Fot. materiały prasoweArticle

Kiedyś krótkie numery GG dostawały osoby znane (np. Doda otrzymała nr 7878, a Lech Wałęsa - 1980), instytucje (np. Muzeum Powstania Warszawskiego miało numer 1944) i media (np. radio TOK FM i jego numer 977). Można je było również wylicytować podczas finałów WOŚP. W rekordowej aukcji podczas XX Finału WOŚP numer specjalny 20 został sprzedany za ponad 50 tys. zł.

Wszyscy pozostali dostawali numer przypisany im losowo. Z czasem, wraz ze wzrostem liczby użytkowników, stawały się one coraz dłuższe i przez to trudniejsze do zapamiętania.

Teraz każdy może kupić sobie krótki numer. Numer 3-cyfrowy (VIP) będzie dostępny dla nielicznych, bo niewiele jest kombinacji 3-cyfrowych numerów, a część ma już swoich właścicieli. W sprzedaży dostępnych jest 40 numerów, m.in. takie jak 113, 606 lub 808.

Wśród numerów 4-cyfrowych (Premium) dostępne są m.in takie, jak 9002 czy 3113, a wśród 5-cyfrowych można kupić m.in 11000 czy 36666. Numer 9-cyfrowy (GG Phone) przeznaczony jest dla tych, którzy nie mają pamięci do liczb, ale znają swój numer telefonu. W GG mogą wybrać taki sam zestaw cyfr.

Koszt numeru wynosi od 100 do tysiąca złotych

GG przygotowało także specjalny Pakiet dla Firm, który zawiera 5, 10 lub 20 kolejnych, następujących po sobie 5-cyfrowych numerów. Dzięki temu pracownicy mogą mieć następujące po sobie numery, co ułatwia zapamiętywanie ich.

Zakup nowego numeru nie oznacza z rezygnacji z dotąd używanego. osoby z kontaktów nadal mogą używać starego numeru, żeby skontaktować się z użytkownikiem, który kupił nowy numer. Trzeba zaznaczyć taką opcję w zamówieniu, a wtedy wszystkie kontakty i informacje zostaną przepisanego do nowego numeru.

Numery można kupić w oficjalnym sklepie GG na shop.gg.pl. Cena za jeden numer wynosi od 100 do 1 tys. zł.

Od marca 2018 r. GG należy do firmy Fintecom (do września br. działającej pod nazwą England.pl), właściciela platform płatniczych England.pl i FX City.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu ub.r. mobilne GG miało 692,8 tys. realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 218,6 tys. użytkowników. Fintecom w 2018 r. zanotował wzrost przychodów o 19,1 proc. do 5,29 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 31,5 proc. do 5,2 mln zł zysk netto firmy zmalał z 395,8 do 62 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GG sprzedaje użytkownikom krótkie numery. Kosztują od 100 do 1 tys. zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wioletka
Ale taki numer, kto by się spodziewał!
odpowiedź
User
Justyś
Ile jest unikatowych użytkowników GG na chwilę obecną?
odpowiedź
User
Mikeway
Ile jest unikatowych użytkowników GG na chwilę obecną?
"Unikatowych" - trudno stwierdzić, ale można pomyśleć unikalnych ;)
odpowiedź