SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GlaxoSmithKline zainwestował 75 mln zł w Poznaniu

Brytyjski koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline (GSK) zainwestował 75 mln zł w produkcję leków na zmodernizowanym wydziale w swojej fabryce Poznaniu. Produkcja z nowego wydziału będzie trafiać na 99 rynków całego świata, a jej docelowa wielkość to 14 mln opakowań rocznie (423 mln kapsułek), poinformował koncern w komunikacie.

GlaxoSmithKline zainwestował 75 mln zł w Poznaniu

"Nowo otwarty Wydział Kapsułek Miękkich Żelatynowych to największa jednostkowa inwestycja koncernu GlaxoSmithKline w Polsce. Większość środków (58 mln zł) przeznaczono na zakup nowych maszyn produkcyjnych, modernizację rozwiązań technologicznych oraz nowatorskie systemy ochrony środowiska" - głosi komunikat.

Inwestycja została zbudowana w oparciu o utworzony w roku 2000 wydział kapsułek, który został gruntowanie zmodernizowany i rozbudowany. "Poznańska fabryka jest jednym z dwóch na świecie i jedynym w Europie zakładem produkcyjnym GSK, wytwarzającym leki w tej formie" - czytamy dalej.

Koncern podał, że dzięki inwestycjom na łącznie 450 mln USD poczynionym w Polsce, wielkopolski zakład GSK został rozbudowany i włączony do globalnej sieci fabryk koncernu. W ciągu 13 lat od prywatyzacji w poznańskiej fabryce rozpoczęto wytwarzanie blisko 90 nowych leków, w tym 52 pochodzących z globalnego portfela leków GSK.

"Obecnie GSK plasuje się w pierwszej dziesiątce największych eksporterów w Polsce. Tylko w ostatnich 5 latach eksport wzrósł aż siedmiokrotnie, osiągając w 2010 roku wartość 3,4 mld zł. Uruchomiona właśnie inwestycja jest kolejnym potwierdzeniem długofalowej strategii zaangażowania GSK w Polsce" - wskazano w informacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GlaxoSmithKline zainwestował 75 mln zł w Poznaniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl