SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube tworzą Globalne Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi

Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube ogłosili strategiczną współpracę, wymierzoną w walkę z terroryzmem i ekstremizmami. W ramach porozumienia powstało Globalne Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi (Global Internet Forum to Counter Terrorism).

Article

W komunikacie opublikowanym na blogu Facebooka czytamy, że inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie ze strony organizacji terrorystycznych i ruchów ekstremistycznych, obserwowane na całym świecie. Przedstawiciele Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube’a zadeklarowali, że będą dzielili się własnymi rozwiązaniami technologicznymi w celu walki z treściami terrorystycznymi, rozprzestrzeniającymi się w internecie.

Nowo powstałe Forum bazuje na rozwiązaniach z podobnych inicjatyw, m.in. Forum Internetu działającego przy Unii Europejskiej, czy programu Trusted Flagger od Google, którego eksperci pomagają w wykrywaniu groźnych materiałów na YouTube. Założyciele Forum konsultowali się także z przedstawicielami rządów wybranych krajów, państw z grupy G7 i Radą Europejską.

Praca Globalnego Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi będzie koncentrować się wokół kilku obszarów: technologicznego (udoskonalenie mechanizmów wykrywania i usuwania groźnych treści), badawczego (przygotowanie opracowań i raportów na temat metod walki z terroryzmem i ekstremizmami) i współpracy z ekspertami.

Zaproszeni do Forum specjaliści - przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i uczelni wyższych – będą dzielili się doświadczeniami i wiedzą w zakresie zwalczania terroryzmu i ekstremizmów w różnych obszarach. Sieć wymiany informacji funkcjonować będzie w ramach porozumienia zawartego z przedstawicielami ONZ (Komitet Antyterrorystyczny) oraz fundacji ICT4Peace, walczącej z terroryzmem na świecie.

Forum będzie ponadto wspierało swoimi działaniami mniejsze firmy technologiczne, wspierało dobre praktyki w przestrzeni internetu oraz zwalczało mowę nienawiści.

Facebook ogłosił niedawno, że do moderacji groźnych treści w serwisie zatrudni w przeciągu roku dodatkowe 3000 osób. Z kolei Google zapowiedział, ze zniesie całkowicie reklamy przy filmach zawierających przemoc i mowę nienawiści na YouTube.

Przychody Facebooka w I kwartale br. wyniosły 8,03 mld dol. - o 49 proc. więcej rok do roku, zysk netto osiągnął zaś poziom 3,06 mld dol.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook, Microsoft, Twitter i YouTube tworzą Globalne Forum Internetu Przeciw Terroryzmowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl