SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Główne indeksy GPW zakończyły sesję na plusach, PZU bohaterem dnia

Choć warszawskie indeksy zakończyły czwartkową sesję na plusach, to analitycy są dalecy od zadowolenia. Ich zdaniem dzisiejszy dzień na giełdzie nie przyniósł żadnych istotnych rozstrzygnięć.

Główne indeksy GPW zakończyły sesję na plusach, PZU bohaterem dnia

„O sesji można bez wątpienia powiedzieć, że była całkowicie bez znaczenia. Jedynymi ciekawostkami były nowe rekordy PZU, które jest już bardzo blisko psychologicznej granicy 400 złotych oraz  porównanie handlu na rynku terminowym i kasowym” – ocenił analityk A-Z Finanse Paweł Cymcyk.

Jego zdaniem zazwyczaj rynek pochodnych przyciąga wyraźnie większy kapitał niż akcje, a tymczasem dziś wartość obrotów była na oby rynkach niemal identyczna.

„To rzadko spotykana sytuacja zwłaszcza, że liczba otwartych pozycji na kontraktach jest bliska maksymalnej. Ten fakt może mieć wymiar pozytywny, bo oznacza brak kapitału spekulacyjnego, ale ma również drugą stronę medalu, którą jest ogólny marazm rynkowy” – zaznaczył Cymcyk.

Analityk zwrócił uwagę na fakt, że dziś rynki słabo reagowały na publikowane dane a raporty spółek generowały ruch tylko na wybranych walorach.

„Publikowane były dziś wyniki wielu spółek amerykańskich, ale reakcje na nie ograniczyły się do konkretnych walorów w USA. Natomiast jedyne dane z Europy ogłoszone w tym tygodniu, którymi były dzisiejsze indeksy nastrojów w różnych sektorach gospodarki, były lekko lepsze od oczekiwań, ale też nie znalazły odzwierciedlenia w notowaniach” – podkreślił Cymcyk. Dodał, że dopiero informacja o tygodniowej ilości nowych bezrobotnych w Stanach wprowadziła trochę zmienności.

„Choć  informacja była całkowicie neutralna, bo brak pracy zgłosiło 457 tysięcy osób, a oczekiwano 460 tysięcy, to podaż próbowała wykorzystać ten fakt i zepchnąć WIG20 do poziomu neutralnego. Wystarczyło ledwo 60 minut i już z powrotem rynek wrócił do poziomu sprzed danych” – podsumował analityk.

W czwartek indeks WIG20 wzrósł o 0,53% do 2483,36 punktów a WIG o 0,47% do 42616,78 punktów.Wartość obrotów na rynku akcji kształtowała się na poziomie 1,42 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Główne indeksy GPW zakończyły sesję na plusach, PZU bohaterem dnia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl