SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Godziny Ciszy w sieci Decathlon

Sklep Decathlon Częstochowa - Poczesna dołącza do inicjatywy Godziny Ciszy, zainicjowanej tam przez Stowarzyszenie "Daj mi czas". W godzinach otwarcia sklep będzie dostosowany do potrzeb osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi.

Article

“Godziny ciszy” to oddolna inicjatywa hipermarketu Auchan Częstochowa Północ, który w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem “Daj mi czas” wprowadził ją w swoim sklepie na początku kwietnia tego roku z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Godziny Ciszy w Decathlon Częstochowa

4 grudnia o godzinie 11:00 do akcji Godziny Ciszy pilotażowo włącza się sieć handlowa Decathlon. W Decathlon Częstochowa – Poczesna w każdą środę  w godzinach otwarcia (9:00-21:00) będą przyciemnione światła, nie będą nadawane komunikaty i gongi pracownicze, nie będzie włączonej muzyki ani sprzętów elektronicznych (np. telewizorów). Klienci będą proszeni o wyciszenie telefonów komórkowych. Na terenie obiektu będzie wyznaczona osoba do pomocy w zrobieniu zakupów klientom z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi.

- Decathlon Polska skontaktował się z naszą organizacją z własnej inicjatywy i w wyniku rozmów postanowiliśmy wspólnie zorganizować Godziny Ciszy w sklepie Decathlon Poczesna Częstochowa jako w jednostce pilotażowej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Romek Kowalczyk ze Stowarzyszenia "Daj mi czas".

Sieć Decathlon, podobnie jak Auchan Polska, planuje w przyszłym wprowadzić tę formę sprzedaży skierowaną dla osób z autyzmem w całej Polsce.

2 kwietnia 2020 roku Częstochowa kolejny raz włączy się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, ustanowionego 21 stycznia 2008 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu w dniach 1 - 4  kwietnia w Częstochowie odbędzie się już 8 edycja akcji „Zapal się niebiesko dla autyzmu – Częstochowa 2020". Celem akcji jest propagowanie i rozpowszechnianie  wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu  oraz kształtowanie postaw poszanowania dla „inności", tolerancji i akceptacji osób niepełnosprawnych wśród częstochowian.

Dołącz do dyskusji: Godziny Ciszy w sieci Decathlon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl