SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Golden Drum w tym roku tylko dwa dni, nowa kategoria

Odbywający się co roku w Portoroż festiwal reklamowy Golden Drum w tym roku odbędzie się w lekko zmienionej formule i pod hasłem "Creativity 4 Change".  Kampanie będą też walczyć w nowej, dodatkowej kategorii podkreślające aspekt ich lokalności.
 

Festiwal został skrócony z trzech do dwóch dni. W tym roku kampanie celebrujące rdzenną kulturę lub społeczność będą walczyć w debiutującej kategorii - Genius Loci – Lokalny Duch. Ta nagroda ma być hołdem dla zróżnicowania kulturowego kontynentu oraz symbolem zmieniających się czasów.

Organizatorzy Golden Drum tłumaczą, że tą kategorią chcą zwrócić uwagę na to, jak istotny w tworzeniu kampanii reklamowych często staje się aspekt lokalny – bo mimo że często inspirację stanowią kampanie globalne oraz trendy wyznaczane przez kraje zachodnie, to coraz częściej twórcy reklam w poszukiwaniu nowych źródeł do kampanii zwracają się do motywów lokalnych, inspirowanych rdzenną kulturą, historią czy obecną sytuacją danego regionu, a nie światowymi wyznacznikami.

 Organizatorom Golden Drum zależy na promowaniu lokalnej tradycji, przynależności do narodu i kultury. Chcą pokazać, że piękno i wyjątkowość regionu jest czymś, czym należy się chwalić i o czym należy opowiadać na wszystkie możliwe sposoby. I co stanowi nieprzebrane źródło inspiracji i twórczych pomysłów.

W ten sposób powstała nagrodzona podczas 25 edycji festiwalu Golden Drum kampania „Bihor Couture”, agencji McCann z Bukaresztu. Kampania wsparła oraz promowała tradycyjne ubiory wychodzące z pod rąk lokalnych warsztatów rumuńskiego regionu Bihor, po tym jak jeden z największych domów mody na świecie, skopiował ich wzory i kroje.

Tegoroczna edycja Golden Drum pod hasłem „Creativity 4 change”  ma łączyć kreatywność na innym podłożu - członkowie jury mają poszukiwać w pracach powrotu do korzeni na gruncie patriotycznym, środowiskowym oraz społecznym.

Festiwal Golden Drum odbędzie się w Portoroż w Słowenii 17-18 października br.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Golden Drum o Złote Bębny walczyło ok. 1200 prac z 28 krajów.
 

Dołącz do dyskusji: Golden Drum w tym roku tylko dwa dni, nowa kategoria

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl