SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fałszywe zdjęcia przyszłej katastrofy usunięte przez Google Maps. To akcja aktywistów klimatycznych

Puste koryto Dunaju, stopniałe lodowce i bezśnieżne szczyty Alp mogli zobaczyć użytkownicy Google Maps chcący obejrzeć wybrane miejsca na mapie Austrii. Obrazy stworzone z udziałem sztucznej inteligencji to ostrzeżenie przed katastrofą klimatyczną - przekazali odpowiedzialni za akcję aktywiści klimatyczni.

Fałszywe zdjęcie dodane do Google Maps przez aktywistów z Ostatniego Pokolenia Fałszywe zdjęcie dodane do Google Maps przez aktywistów z Ostatniego Pokolenia

Wyschnięte jeziora, puste koryto Dunaju, lodowce zamienione w góry błota, pozbawione śniegu szczyty Alp - to prezentowały fałszywe zdjęcia, które zamieścił w tym tygodniu w popularnej aplikacji kolektyw Letzte Generation (Ostatnie Pokolenie). Wygenerowane przez sztuczną inteligencję fotografie miały przedstawiać krajobraz Austrii z maja 2070 r. 

W sobotę Google poinformował o usunięciu tych obrazów ze serwisu. - Usuwamy zdjęcia, które nie są zgodne z naszą polityką - powiedział AFP rzecznik firmy, dodając, że jedną z jej zasad jest "zakaz umieszczania treści, które nie są oparte na prawdziwych doświadczeniach lub nie odzwierciedlają wiernie miejsca".

Ostatnie Pokolenie o akcji w Google Maps: celem podwyższenie świadomości społecznej

- Nie jesteśmy zaskoczeni reakcją Google (…), który ignoruje katastrofę klimatyczną, podobnie jak władze i inne duże firmy - powiedziała aktywistka klimatyczna Marina Hagen-Canaval. Jak wyjaśniła, zamieszczenie zdjęć miało podnieść świadomość turystów, którzy "planują wakacje z Google Maps", na temat zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rok 2070 to "niedaleki termin" - podkreśliła. Dodała, że osoby w wieku 30 czy 40 lat mają dużą szansę przekonać się na własne oczy, jak zmiany klimatyczne wpłyną na przyrodę w kolejnych dekadach.

Aktywiści z Letzte Generation znani są z organizowania akcji mających zwrócić uwagę opinii publicznej na zachodzące zmiany klimatu, m.in. blokowali drogi w godzinach szczytu i przyklejali się do pasów startowych na lotniskach.

W wyniku emisji gazów cieplarnianych temperatura na świecie w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła o prawie 1,2 st. C w porównaniu z erą przedindustrialną - przypomina AFP.

Dołącz do dyskusji: Fałszywe zdjęcia przyszłej katastrofy usunięte przez Google Maps. To akcja aktywistów klimatycznych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paula
a wiedzą ile CO2 wytwarzają serwery AI?
7 1
odpowiedź
User
Klatrat
a wiedzą ile CO2 wytwarzają serwery AI?

A jak sami mieli to narysować?
4 3
odpowiedź