SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google pokazuje możliwości personalizacji telefonu z Androidem. Aktualizacje z zakresu bezpieczeństwa

W trakcie konferencji I/O 2023 Google zaprezentował nowe sposoby personalizacji telefonu z Androidem dzięki wykorzystaniu technologii generatywnej AI. Nowe funkcje pomogą modyfikować zarówno wiadomości, ekran blokady czy tapety.

Article

Creative Compose (kreatywne komponowanie) dotyczy wiadomości. Będzie umożliwiała korzystanie z sugerowanych odpowiedzi na podstawie kontekstu, a nawet pomoże przeformułować treść wiadomości, używając różnych stylów.

Funkcja Creative Compose zostanie udostępniona latem w wersji beta.

W nowej odsłonie Androida 14, który będzie dostępny jeszcze w tym roku, personalizacja będzie jeszcze bardziej zaawansowana. Spersonalizować będzie można ekran blokady, korzystając z nowych skrótów i projektów zegarów. Ponadto dostępny będzie monochromatyczny motyw, który będzie można zastosować we wszystkich opcjach telefonu - podaje Google.


Google udostępni w pierwszej kolejności użytkownikom telefonów Pixel  nowe tapety - z personalizowanymi emitikonami oraz filmowe 3D, wykorzystujące systemy uczące się na urządzeniu.

Dzięki Material You paleta barw systemu Android dostosuje się automatycznie, aby komponować się z wybraną tapetą.

Android zapewnia obsługę trybu nocnego i 10-bitowych filmów HDR w aplikacjach społecznościowych takich jak Instagram. Ponadto na Androidzie 14 zostanie wdrożona obsługa trybu Ultra HDR, tak aby użytkownicy mogli robić i oglądać zdjęcia o wyrazistych kolorach i bez cieni.

Androida 14 ma zostać uaktualniony w celu zwiększenia przejrzystości, jeśli chodzi o wykorzystywanie danych użytkownika w aplikacjach. Zaczynając od danych o lokalizacji, użytkownik wraz z prośbą o uprawnienia zobaczy informacje na temat udostępniania przez aplikację danych innym firmom do celów reklamowych. Mając tę wiedzę, może on zdecydować, czy chce wyrazić zgodę na udostępnianie danych o lokalizacji w przypadku każdej z aplikacji.

Nowe funkcje i aktualizacje bezpieczeństwa

Podczas konferencji I/O Google przedstawił kilka nowych funkcji podnoszących bezpieczeństwo użytkowników dzięki mechanizmom opartym na AI.  

Funkcja "informacja o tym obrazie" będzie pomocna w ocenie wiarygodności treści wizualnych znajdowanych w sieci. Korzystając z tego narzędzia będzie można poznać konteksty, np. dowiedzieć się, kiedy dany obraz został po raz pierwszy zindeksowany przez Google oraz gdzie prawdopodobnie pojawił się pierwszy raz. Można również uzyskać informacje na temat innych miejsc, w których jest on dostępny online, takich jak strony z wiadomościami, media społecznościowe czy strony służące do weryfikowania informacji.

Kolejna funkcja to publicznie dostępny interfejs API, dzięki któremu platformy i organizacje mogą łatwiej zapewniać dzieciom bezpieczeństwo w sieci.

Interfejs API Google jest używany przez Facebooka, Yubo, Safer Net i innych – umożliwia on przetwarzanie ponad 4 miliardów obrazów miesięcznie. Google rozszerza API, tak aby można było weryfikować pod kątem CSAM również treści wideo.

Kolejna funkcja dotyczy bezpiecznego przeglądania treści. Google wprowadziło nowy interfejs Safe Browsing API. Umożliwi on nam jeszcze skuteczniejsze sprawdzanie i rozpoznawanie zaatakowanych witryn, wychwytywanie jeszcze większej liczby ataków i blokowanie dodatkowych 8 milionów prób wyłudzania informacji miesięcznie w Chrome i Androidzie.

Google rozszerza też ochronę przed spamem na Dysk Google. Nowy widok pozwoli łatwiej rozdzielić i przeglądać pliki, zdecydować, które z nich mogą być spamem, i unikać potencjalnie niechcianych lub obraźliwych treści. Dysk będzie też automatycznie klasyfikował treści jako spam i podobnie jak teraz robi to Gmail, będzie chronił użytkowników przed oglądaniem niebezpiecznych i niechcianych plików.

Dołącz do dyskusji: Google pokazuje możliwości personalizacji telefonu z Androidem. Aktualizacje z zakresu bezpieczeństwa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl