SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google wprowadza w Polsce płatne ankiety. Do 4 zł za wypełnienie jednej

Google udostępnił w Polsce rozwiązanie pozwalające użytkownikom na zarabianie pieniędzy dzięki wypełnianiu internetowych ankiet. Za udział w każdej z nich można otrzymać maksymalnie 4 złote, a zebrane na koncie środki przeznaczyć na zakupy w sklepie Google Play.

Article

Aplikacja umożliwiająca wypełnianie ankiet Google w zamian za wynagrodzenie pieniężne funkcjonuje od dłuższego czasu, a firma wprowadza ją stopniowo na kolejnych rynkach. Teraz dostęp do tego rozwiązania otrzymali użytkownicy w Polsce, Chile i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do 4 złotych za ankietę

Aby wziąć udział w programie Google związanym z płatnymi ankietami należy zainstalować aplikację Premia za ankiety Google przeznaczoną do systemu Android dostępną w Google Play.

Google wyjaśnia że będzie przesyłać użytkownikom ankiety mniej więcej raz na tydzień (może to być częściej lub rzadziej). Gdy pojawi się odpowiednia ankieta użytkownik zobaczy odpowiednie powiadomienie. Za jej wypełnienie można otrzymać do 4 zł. Pytania są różnorodne: od „Które logo jest najlepsze?”, przez „Która promocja jest najbardziej atrakcyjna?”, po „Kiedy planujesz najbliższą podróż?”.

Google zaznacza, że wysokość premii za wypełnienie ankiety jest uzależniona od liczby pytań oraz ilości czasu potrzebnego do udzielenia odpowiedzi. 4 zł to maksymalna kwota za jedną ankietę, większość z nich jest premiowana niżej.

Zebrane środki użytkownik może przeznaczyć na zakupy w sklepie Google Play, zarobione pieniądze musi jednak wydać w ciągu roku, w przeciwnym razie zgromadzone pieniądze przepadają.

Bez targetowania reklam

Google zapewnia że odpowiedzi udzielane w premiowanych ankietach nie będą wykorzystywane do targetowania reklam kierowanych do użytkowników, z wyjątkiem informacji demograficznych i geolokalizacyjnych które zostaną dodane do profilu użytkownika.

Google informuje poza tym, że zebrane w ankietach informacje mogą zostać przekazane zewnętrznym podmiotom, jednak jedynie w formie zbiorczej i nie pozwalającej na identyfikację pojedynczych użytkowników.

Rozwiązanie podobne do tego oferowanego przez Google wprowadził także w listopadzie ub.r Facebook w postaci aplikacji Viewpoints. Ona także pozwala użytkownikom zarabiać pieniądze na wypełnianiu ankiet, na razie jest jednak dostępna w formie testowej tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

W III kwartale 2019 roku holding Alphabet zanotował 20-proc. wzrost przychodu, ale jego zysk netto zmalał o ponad 2 miliardy dolarów. Większość przychodu wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału osiągnął 33,9 miliarda dolarów wpływów z reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google wprowadza w Polsce płatne ankiety. Do 4 zł za wypełnienie jednej

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xDD
Jakim trzeba być cepem żeby nie podać nazwy tej aplikacji?
7 0
odpowiedź
User
asdada
GDZIE JEST NAZWA APLIKACJI BARANY?
5 0
odpowiedź
User
ale zlew
kretyn ocenia idiotę. strach myśleć co potem
2 0
odpowiedź
User
ja
Aby wziąć udział w programie Google związanym z płatnymi ankietami należy zainstalować aplikację przeznaczoną do systemu Android dostępną w Google Play.

hahahahahaha
3 0
odpowiedź
User
korekta
Jakim trzeba być cepem żeby nie podać nazwy tej aplikacji?
Wirtualnym? ;-) A ten program nazywa się... werble... **Premie za ankiety Google**. Orkiestra: tusz!
4 0
odpowiedź