SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google Play na czele w kategorii nauka i technologie, Geekweek awansował z 43. na 2. miejsce

W kwietniu br. na czele serwisów w kategorii nauka i technologie znalazła się aplikacja Google Play. Z 43. na 2. miejsce awansował Geekweek, który po rebrandingu z miesiąca na miesiąc ma coraz wyższy zasięg - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Geekweek powstał w wyniku fuzji serwisów Nowe Technologie Interia, Menway oraz samego GeekweekArticle

Google Play w kwietniu br. odwiedziło 5,88 mln internautów, co dało 17,77 proc. zasięgu. W porównaniu do kwietnia ub.r. aplikacja Google zanotowała spadek liczby użytkowników o 210 tys. - pokazują wyniki badania Mediapanel, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

Geekweek na czele serwisów treściowych

Na drugim miejscu znalazł się należący do Grupy Interia serwis Geekweek, który jednocześnie zajął pozycję lidera wśród serwisów treściowych. W kwietniu br. witryna miała 5,65 mln odwiedzających (17,07 proc. zasięgu), a w kwietniu ub.r. było to 286 tys. (0,87 proc.). Strona awansowała z 43. na 2. miejsce.

Geekweek na początku października ub.r. przeszedł rebranding. Nowa wersja serwisu powstała w wyniku fuzji dotychczasowego Geekweek z witrynami Nowe Technologie Interia i Menway.

W październiku ub.r., czyli w pierwszym miesiącu po rebrandinu, Geekweek odwiedziło 2,54 mln internautów, w listopadzie ub.r. - 2,46 mln, w grudniu ub.r. - 3,17 mln, w styczniu br. - 3,20 mln, w lutym br. - 4,36 mln, a w marcu br. - 5,45 mln.

- Geekweek to  miejsce w sieci dla osób zainteresowanych najnowszymi trendami w nauce i technologicznych geeków. To dla całej naszej redakcji fantastyczna wiadomość, że po raz pierwszy zostaliśmy liderem w tej kategorii, a zarazem - najchętniej  odwiedzanym w Polsce serwisem z newsami o nauce i technologii. Motywuje nas to do działania i jeszcze ambitniejszych projektów - komentuje Przemysław Białkowski, dyrektor działu innowacje Grupy Interia.

Podium wśród serwisów w kategorii nauka i technologie w kwietniu 2022 roku uzupełnia komputerswiat.pl, który względem kwietnia ub.r. spadł z drugiej lokaty. Jego liczba użytkowników zwiększyła się o 890 tys. do 5,45 mln (zasięg na poziomie 16,47 proc.).

W czołowej piątce znalazły się jeszcze takie witryny jak: telepolis.pl (4,85 mln; wzrost o 2,97 mln i awans z 13. na 4. miejsce) i dobreprogramy.pl (4,38 mln; w dół o 140 tys. i spadek z 3. na 5. miejsce).

Dziesiątkę rankingu w kwietniu br. uzupełniają WP tech (4,25 mln), elektroda.pl (3,87 mln), chip.pl (3,07 mln), spidersweb.pl - nowe technologie (2,96 mln) i benchmark.pl (2,78 mln).

Dołącz do dyskusji: Google Play na czele w kategorii nauka i technologie, Geekweek awansował z 43. na 2. miejsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl