SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google również będzie korzystać z danych użytkowników w reklamach

Google poinformował użytkowników serwisu społecznościowego Google+ o zmianach w polityce prywatności, które dają firmie prawo do korzystania z danych osobowych użytkowników.

Google również będzie korzystać z danych użytkowników w reklamach

Nowe zapisy pozwalają Google na wykorzystywanie zdjęć oraz nazwisk dorosłych użytkowników serwisu w rekomendacjach społecznościowych. W praktyce dane te będą pojawiały się zatem w reklamach informujących innych użytkowników, że osoba z ich kręgów np. oceniła pewną firmę lub zaczęła obserwować profil danej marki. Google wyjaśnia to w komunikacie następująco:

- Usługa Google+ powstała, by ułatwiać znajdowanie ciekawych i przydatnych treści. Na przykład pokazuje trafne materiały lub działania tym użytkownikom, których mogą one zainteresować. Takie informacje nazywamy rekomendacjami społecznościowymi. Zaktualizowane Warunki korzystania z usług Google opisują sposób, w jaki nazwa, zdjęcie i aktywność Twojej Strony Google+ mogą być używane w rekomendacjach społecznościowych. Na przykład, jeśli Twoja Strona Google+ publicznie obserwuje inną stronę, Google może udostępnić tę informację (również w reklamach) wraz z nazwą i zdjęciem Twojej Strony tym użytkownikom, dla których taka informacja jest istotna lub pomocna.

Google podkreśla, że w dużym stopniu to użytkownicy będą decydowali o tym, jakiego typu komunikaty reklamowe z ich zdjęciem i nazwiskiem zobaczą inne osoby. W dużej mierze dotyczy to przycisku +1, który od początku swojego istnienia miał charakter publiczny.

Każdy użytkownik może ponadto zdecydować, czy wyraża zgodę na używanie jego danych w rekomendacjach społecznościowych w tym celu należy odznaczyć tę opcję na specjalnie przygotowanej przez Google stronie pod tym adresem.

Zmiany mają wejść w życie 11 listopada. Podlegać im będą jedynie pełnoletni użytkownicy serwisu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google również będzie korzystać z danych użytkowników w reklamach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl