SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google udostępnia komunikator mobilny Allo z inteligentnym asystentem i autoodpowiedziami (wideo)

Google udostępnił użytkownikom Androida i iOS nowy mobilny komunikator Allo. Aplikacja ma zapewniać sprawną komunikację, wyrażanie emocji poprzez rozmiar tekstu, system szybkich odpowiedzi oraz wsparcie inteligentnego asystenta. Na razie Allo nie jest dostępny dla polskich użytkowników.

Article

O przygotowywaniu nowego komunikatora Google informował od kilku miesięcy, teraz firma potwierdziła na blogu wprowadzenie aplikacji na rynek.

Google podkreśla, że Allo pozwala nie tylko na wygodne komunikowanie się ze znajomymi, ale także na łatwe wyrażanie emocji przez użytkowników. Do podkreślenia nastroju można wykorzystać nie tylko dostępne w komunikatorze emotikony, ale także rozmiar tekstu. W założeniach większe litery mają oznaczać krzyk, zaś małe - szept. O rozmiarach znaków użytkownik decyduje na etapie wysyłania wiadomości za pomocą specjalnego suwaka.

Producent zapowiada, że jedną z unikalnych cech Allo jest obecność w aplikacji inteligentnego asystenta. Jego zadaniem ma być odpowiadanie na pytania użytkownika, wyszukiwanie konkretnych informacji w sieci czy planowanie czasu i aktywności właściciela konta. Na razie asystent porozumiewa się z użytkownikiem jedynie w języku angielskim, jednak według zapowiedzi Google w przyszłości pojawią się także inne wersje językowe.

Sprawną komunikację pomiędzy użytkownikowi ma ułatwiać funkcja Smart Reply, która podsuwa gotowe odpowiedzi i emotikony bez konieczności ręcznego wpisywania tekstu lub poszukiwania w bazie odpowiedniego obrazka.

W nowym komunikatorze Google zaoferował też użytkownikom tryb Incognito zwiększający prywatność użytkowników. W trybie Incognito działa dodatkowa warstwa szyfrowania wiadomości, możliwe jest wysyłanie dyskretnych powiadomień oraz wiadomości, których czas wyświetlania jest ograniczony.

Google informuje, że Allo będzie wprowadzany stopniowo na kolejnych rynkach na świecie. Na razie komunikator nie jest jeszcze dostępny w polskim sklepie Google Play ani w wersji na iOS. Użytkownicy w naszym kraju mogą się jedynie wstępnie zarejestrować. Istnieje co prawda możliwość zainstalowania Allo za pomocą plików APK (ściąganych do komputera i później instalowanych w smartfonie), jednak użytkownicy korzystający z tej możliwości powinni pamiętać, że są to pliki z niezweryfikowanych źródeł i mogą być groźne.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google udostępnia komunikator mobilny Allo z inteligentnym asystentem i autoodpowiedziami (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl