SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google wesprze polskie startupy, na liście między innymi Autenti, DrOmnibus i Anna, Photo & Picture

Prowadzony przez Google Campus Warsaw ogłosił listę startupów, które przez najbliższe 6 miesięcy będą korzystać z bezpośredniego wsparcia i przestrzeni w ramach programu Campus Residency. Ujawniono także listę firm, które wezmą udział w programach Launchpad Accelerator i Launchpad Start.

W komunikacie przypomniano, że Google niedawno ogłosił trzy darmowe programy wsparcia startupów typu equity-free kierowane do firm na kolejnych stadiach rozwoju: Launchpad Start, Campus Residency i Launchpad Accelerator. Dwa pierwsze z nich odbywają się w przestrzeniach Campus Warsaw.
 
Campus Residency to trwający 6 miesięcy program dla startupów w fazie wzrostu. Daje im możliwość skupienia się na swojej działalności, jednocześnie oferując dostęp do specjalistycznej wiedzy mentorów i ekspertów Campusu oraz darmową przestrzeń  do pracy. Do pierwszej edycji Campus Residency zakwalifikowały się firmy, które w najbliższych tygodniach rozpoczną pracę w Campus Warsaw.

Poniżej ich pełna lista:
Autenti − platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet,
theConstruct − platforma do projektowania i przeglądania projektów w wirtualnej rzeczywistości,
OscarSenior − czeska platforma umożliwiająca seniorom dostęp do opieki i innych usług,
OvuFriend − platforma dla kobiet starających się o dziecko,
Xchanger.io − platforma wymiany walut online dla firm,
Yestersen − platforma z przedmiotami vintage,
Quotiss − narzędzie do zarządzania cenami frachtu morskiego,
WealthArc − platforma wspierająca firmy inwestycyjne w zarządzaniu portfelami,
UserEngage − narzędzie do automatyzacji marketingu w czatach i mailach,
Kredytmarket − platforma udzielająca firmom kredytów przez internet.

Launchpad Accelerator to z kolei trwający 6 miesięcy międzynarodowy program akceleracyjny organizowany przez globalny zespół Google Developers dla szybko rosnących startupów z potwierdzoną historią sukcesów rynkowych (tzw. scale-ups), które chcą dotrzeć do kolejnego miliona użytkowników. Po raz pierwszy objął firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakwalifikowała się do niego jedna firma z Polski:
DrOmnibus (Polska) − multimedialne narzędzie wspierające edukację i terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju i/lub zachowania (autyzm, zespół Downa, ADHD)
Gamee (Czechy) − społecznościowa platforma dla graczy
Spendee (Czechy) − narzędzie do zarządzania finansami online
PublishDrive (Węgry) − platforma dla wydawców książek online

Startupy które wzięły udział w programie Launchpad Start:
Anna, Photo & Picture (Polska)
Resizer (Polska)
Edukey - Training & HR Automation (Polska)
GENSTER (Czechy)
Hector24 (Polska)
Intu (Polska)
MidYou (Polska)
Niania Last Minute (Polska)
Parky (Grecja)

- Program Campus Residency daje firmom możliwość skupienia się na swojej działalności, jednocześnie oferując ekspercką wiedzę - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Piotr Zalewski z polskiego biura Google. - Program zapewnia bezpośredni dostęp do mentorów i ekspertów Campusu, dedykowane szkolenia raz w tygodniu i dostęp do globalnej sieci Google for Entrepreneurs. Co więcej, przez cały ten czas startupy mogą pracować w darmowej przestrzeni Campus Warsaw.
 
Piotr Zalewski informuje, że do pierwszej edycji Campus Residency dostało się 10 startupów, w tym 9 z Polski.

- Celem programu jest zidentyfikowanie trzech wyzwań, z którymi uczestnicy muszą sobie poradzić by osiągnąć globalny rozwój. Monitorowane będą wzrost przychodów, wzrost bazy użytkowników, otrzymane finansowanie i nowo powstałe miejsca pracy. Launchpad Accelerator to z kolei program, który rozpoczyna się od dwutygodniowego szkolenia w San Francisco. Jego głównym elementem są sesje mentoringowe z inżynierami i menedżerami produktów z 20 zespołów Google oraz z międzynarodowego zespołu mentorów zewnętrznych, startupy otrzymują następnie wsparcie przez kolejne 6 miesięcy.
 
Zalewski zaznacza, że do programu dostał się jeden startup z Polski i 3 inne z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podstawowym kryterium branym pod uwagę przy doborze startupów był globalny potencjał rozwoju.

Dołącz do dyskusji: Google wesprze polskie startupy, na liście między innymi Autenti, DrOmnibus i Anna, Photo & Picture

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl