SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google wymaga logo Androida podczas uruchamiania każdego urządzenia

Od teraz wszystkie licencjonowane przez Google urządzenia będą musiały wyświetlać logo systemu na ekranie startowym.

Article

Nowe zasady licencjonowania Androida nakładają na producentów kolejne obowiązki. Google chce, aby nie pozostawiali oni użytkownikom żadnych wątpliwości co do zainstalowanego na urządzeniu oprogramowania. Dlatego stosowna informacja w postaci logo systemu ma być obecna na ekranie startowym. Mowa tutaj konkretnie o animacji, która jest wyświetlana przy każdym uruchamianiu.

Nowymi zasadami objęte zostały już modele HTC One M8 oraz Samsung Galaxy S5, gdzie podczas startu systemu jest wyświetlany charakterystyczny napis „powered by Android”. Google udostępnił jednocześnie broszurę informująca producentów o formie wyświetlanego logo. Nie może ono być zbyt małe, opatrzone dodatkowymi napisami, ani kolorowe. Zakazana jest też zmiana odstępów między literami. Wszystko to ma na celu ujednolicenie logotypu.

Działania kalifornijskiej firmy mają na celu jasne informowanie użytkowników o posiadanym systemie operacyjnym. Okazuje się, że wskutek coraz bardziej zaawansowanych i znacząco ingerujących w wygląd interfejsu nakładek graficznych świadomość korzystania z Androida staje się mniejsza. Nowe zasady licencjonowania mają temu zaradzić.

Przyjęty przez Google regulamin licencjonowania obejmuje również proces aktualizacji Androida i ma zapobiegać zbyt dużej fragmentacji w tym segmencie rynku mobilnego (przeczytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google wymaga logo Androida podczas uruchamiania każdego urządzenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl