SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gowork szykuje ekspansję zagraniczną, chce na nią wydać 50 mln zł

Serwis z ofertami pracy i opiniami o pracodawcach Gowork.pl planuje uruchomił swoją wersję w Hiszpanii, planuje też wejść do Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Na inwestycje przez cztery lata zamierza wydać ok. 50 mln zł, szuka inwestorów.

Article

Na potrzeby ekspansji zagranicznej zarządzająca serwisem firma GoWork.pl Serwis Pracy kupiła już odpowiednie domeny internetowe, za globalny adres gowork.com za 50 tys. zapłaciła tys. dolarów. Jak przekazał „Pulsowi Biznesu” prezes spółki Adam Kosieradzki, uruchomiła już swoją platformę w Hiszpanii. Wybrano ten rynek jako pierwszy, ponieważ struktura tamtejszego rynku pracy jego podobna do polskiego.

- W Polsce nie widzimy już dla siebie pola do intensywnego wzrostu. Osiągamy tu wprawdzie stabilne przychody, ale mamy większe ambicje. To dla nas odpowiedni czas, by zmierzyć się z nowym wyzwaniem - uzasadnił Kosieradzki.

Firma zamierza też uruchomić wersje swojego serwisu we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W 2023 roku chce mieć 2 mln unikatowych użytkowników w Hiszpanii, a po 2,5 mln na pozostałych trzech rynkach zagranicznych.

50 mln zł na inwestycje

GoWork.pl Serwis Pracy szacuje, że w związku z ekspansją zagraniczną na inwestycje do 2023 roku przeznaczy ok. 50 mln zł. - Do szybkiego międzynarodowego rozwoju potrzebujemy wsparcia inwestora, który poza finasowaniem podzieli się z nami również doświadczeniem i wiedzą. Szukamy funduszu współpracującego już wcześniej ze spółkami wychodzącymi na zagraniczne rynki - powiedział Adam Kosieradzki „Pulsowi Biznesu”.

Według danych z KRS w 2018 roku firma zanotowała 9,49 mln zł przychodów, 9,01 mln zł kosztów operacyjnych i 2,5 tys. zł straty netto, wobec 8,01 mln zł wpływów, 7,59 mln zł wydatków operacyjnych i 39,5 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Natomiast cała grupa kapitałowa, zajmująca się przede wszystkim pośrednictwem pracy tymczasowej, szkoleniami i siecią szkół policealnych, miała 73 mln zł wpływów i 6 mln zł zysku netto. W 2023 roku chce osiągnąć ok. 130 mln zł przychodów.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. na Gowork.pl 3,11 mln internautów wykonało 8,32 mln odsłon. Serwis był liderem zasięgowym wśród witryn o pracy, natomiast dużo więcej odsłon zanotowały sekcja o pracy na OLX.pl (142,9 mln), Pracuj.pl (56,18 mln), Indeed.com (54,7 mln) oraz Jooble.org (32,88 mln).

Grupa Pracuj na Ukrainie

Gowork będzie kolejną polską platformą z ogłoszeniami o pracy próbującą sił za granicą. Od ponad 10 lat na rynku ukraińskim jest obecna Grupa Pracuj, należy do niej serwis Rabota.ua. przejęty w 2008 roku.

W 2018 roku Grupa Pracuj osiągnęła wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 19,6 proc. do 327,23 mln zł oraz zysku netto z 44,26 do 67,22 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Gowork szykuje ekspansję zagraniczną, chce na nią wydać 50 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl