SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gremi Media pozywa mniejszościowych akcjonariuszy za „szantaż korporacyjny” - na razie chce 332 tys. zł, być może 200 mln zł

Gremi Media skierowała pozew sądowy przeciwko swoim mniejszościowym akcjonariuszom Piotrowi Szczęsnemu i Radosławowi Kędzior, którzy zablokowali przejęcie przez spółkę Presspubliki. Firma zarzuca im działania mające „charakter szantażu korporacyjnego” i domaga się za to na razie 332,4 tys. zł odszkodowania.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Na początku lipca walne zgromadzenie akcjonariuszy Gremi Media podjęło uchwały o emisji nowych akcji o wartości 200,2 mln zł przeznaczonych tylko dla firm KCI i Gremi w zamian za należące do nich udziały Presspubliki. Ta transakcja 19-krotnie podniosłaby kapitał Gremi Media. Był to pierwotny plan holdingu Grzegorza Hajdarowicza na wprowadzenie jego aktywów medialnych (należących w dużej części do Presspubliki) na giełdę, gdzie notowana jest Gremi Media.

Jednak pod koniec sierpnia Piotr Szczęsny i Radosław Kędzior, mniejszościowi udziałowcy Gremi Media, skierowali pozew o uchylenie lipcowych uchwał walnego zgromadzenia, a sąd w ramach zabezpieczenia powództwa czasowo wstrzymał realizację transakcji. Na początku października Gremi Media ostatecznie się z niej wycofała, uzasadniając to m.in. ryzykiem długotrwałego procesu.

W czwartek Gremi Media złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciw Szczęsnemu i Kędziorowi, w którym zarzuca im działania mające „charakter szantażu korporacyjnego”. - Celem zainicjowania przez Pozwanych określonych działań sądowych przeciwko Uchwałom było zablokowanie realizacji Uchwał oraz wykorzystanie tego faktu jako środka do realizacji własnych interesów majątkowych - podkreśliła spółka w komunikacie giełdowym. Dodała, że w uzasadnieniu sądu zdejmującego zabezpieczenie ich roszczenia podano, że jeden z akcjonariuszy telefonicznie zadeklarował, że wycofa pozew, jeśli należące do niego akcje zostaną kupione przez firmę po cenie znacznie przewyższającej ich wartość godziwą.

Gremi Media w pozwie domaga się od dwójki akcjonariuszy 322,4 tys. zł, czyli kosztów poniesionych przez spółkę na wszystkie działania związane z przygotowaniami do podwyższenia kapitału i wprowadzenia nowych akcji do obrotu giełdowego. Firma zapowiada, że jeśli 22 października walne zgromadzenie jej akcjonariuszy podejmie uchwałę zobowiązującą ją do zwrotu nabytych na początku lipca br. w charakterze wkładu udziałów Presspubliki o wartości 200,2 mln zł, wówczas będzie mogła wystąpić wobec akcjonariuszy z dodatkowym roszczeniem odszkodowawczym o równowartość tych udziałów.

Dołącz do dyskusji: Gremi Media pozywa mniejszościowych akcjonariuszy za „szantaż korporacyjny” - na razie chce 332 tys. zł, być może 200 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gratulacje
Gratulacje dla menadżerów. Nawet mniejszościowy właściciel jest właścicielem. Nie chciałbym być ani mniejszościowym, ani większościowym właścicielem spółki zarządzanej w ten sposób.
odpowiedź
User
Axe
Hucpa i tyle. Hajdar w intelektualnym rozkwicie.
odpowiedź
User
Dziadek Marian od Aniołów
Ludzie się nie zmieniają. Że marka "Rz" tyle wytrzymuje to coś niebywałego.
odpowiedź