SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Firma Grzegorza Hajdarowicza przejęła spółkę z 4,3 proc. akcji Gremi Media

Kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza luksemburska spółka Gremi International przejęła cypryjską firmę Bojanco, do której należą akcje stanowiące 4,34 kapitału i 3,25 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Natomiast KCI sprzedało 0,8 proc. akcji Gremi Media za 2 mln zł.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

Jak poinformowano w komunikacie giełdowym, Bojanco jest właścicielem 74 050 akcji Gremi Media.

Do Gremi International bezpośrednio nie należą żadne walory tej spółki. Firma ma natomiast 24,35 proc. akcji spółki KCI, która jest właścicielem 79,98 proc. kapitału Gremi Media.

KCI w strategii na lata 2019-2030 przedstawionej w czerwcu ub.r. zapowiedziało, że zmniejszy zaangażowanie kapitałowe w Gremi Media do poziomu 40-60 proc. oraz będzie inwestować w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet.

Od lipca KCI sprzedało kilka pakietów akcji Gremi Media za ponad 10 mln zł, większość po 147 zł za sztukę. W konsekwencji udział w kapitale zmalał o ok. 8 pkt proc.

We wtorek zrealizowano kolejną taką transakcję - KCI poza giełdą zbyło 13 605 akcji Gremi Media (stanowiących 0,8 proc. kapitału spółki) po 147 zł za sztukę. Wartość transakcji wyniosła prawie 2 mln zł.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Gremi Media, do której oprócz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” należy większościowy pakiet akcji E-Kiosku, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 6,7 proc. do 25,84 mln zł oraz zysku netto z 1,75 do 3,32 mln zł. Po trzech kwartałach ub.r. zysk netto firmy wzrósł do 12,6 mln zł.

Firma jest notowana na rynku NewConnect warszawskiej giełdy. Obecnie jej kurs wynosi 182 zł, co daje kapitalizację w wysokości 310,85 mln zł. Grzegorz Hajdarowicz jest szefem jej rady nadzorczej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Firma Grzegorza Hajdarowicza przejęła spółkę z 4,3 proc. akcji Gremi Media

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Jednym zdaniem, Mądra Jola Jądra Mola
2 1
odpowiedź