SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KCI sprzedało nowemu inwestorowi akcje Gremi Media za 2,51 mln zł

Kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza KCI sprzedało kolejny pakiet akcji Gremi Media (to wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), tym razem za 2,51 mln zł. Spółka zaznaczyło, że kupującym jest nowy inwestor w Gremi Media.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

W komunikacie giełdowym KCI poinformowano, że firma w środę zbyła 17 080 akcji Gremi Media po 147 zł za sztukę. Transakcja została zrealizowana poza warszawską giełdą, na której notowane są obie spółki.

Przed tą sprzedażą do KCI należało 1,35 mln akcji Gremi Media stanowiących 79,03 proc. kapitału i dających 84,27 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Kurs giełdowy Gremi Media wynosi obecnie 170 zł, co daje kapitalizację firmy w wysokości 290,36 mln zł, a pakietu należącego do KCI - na 232,23 mln zł.

Co ciekawe, sama firma KCI jest wyceniana przez inwestorów wielokrotnie niżej - przy kursie 0,512 zł w czwartek na koniec sesji jej kapitalizacja wynosiła 35,11 mln zł.

KCI od pół roku sprzedaje akcje Gremi Media

KCI w strategii na lata 2019-2030 przedstawionej w czerwcu br. zapowiedziało, że zmniejszy zaangażowanie kapitałowe w Gremi Media do poziomu 40-60 proc. oraz będzie inwestować w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet.

Od lipca KCI sprzedało kilka pakietów akcji Gremi Media za ponad 10 mln zł, większość po 147 zł za sztukę. W konsekwencji udział w kapitale zmalał o ponad 8 pkt proc. Poprzednią taką transakcję zrealizowano na początku stycznia br. - KCI zbyło 13 605 akcji Gremi Media za prawie 2 mln zł.

Jednocześnie kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza luksemburska spółka Gremi International, jeden z głównych akcjonariuszy KCI, przejęła cypryjską firmę Bojanco, do której należą akcje stanowiące 4,34 kapitału i 3,25 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Gremi Media.

Gremi Media wydaje m.in. dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” wraz z ich serwisami internetowymi oraz ma większościowy pakiet akcji E-Kiosku. W trzecim kwartale ub.r. firma osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 6,7 proc. do 25,84 mln zł oraz zysku netto z 1,75 do 3,32 mln zł. Po trzech kwartałach jej zysk wzrósł do 12,6 mln zł.

Natomiast grupa KCI w trzecim kwartale ub.r. zanotowała spadek przychodów o 1,9 proc. do 28,54 mln zł oraz wzrost zysku netto z 1,73 do 4,72 mln zł.

Dołącz do dyskusji: KCI sprzedało nowemu inwestorowi akcje Gremi Media za 2,51 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mikado
to jakaś ściema.
odpowiedź
User
Maciek
co on tak popuszcza
odpowiedź
User
Wicek
Na waciki ma
odpowiedź