SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Groźna luka na Facebooku - można łatwo stracić kontrolę nad swoją stroną (wideo)

Firma Sophos informuje o luce w ustawieniach Facebooka, która w łatwy sposób umożliwia przejęcie czyjejś strony w portalu społecznościowym.

Groźna luka na Facebooku - można łatwo stracić kontrolę nad swoją stroną (wideo)

Strony na Facebooku to ważna część wielu aktywności marketingowych firm. Może ją utworzyć każdy, z tą różnicą, że popularne prawdopodobnie będą wymagały kilku administratorów do ich aktualizowania. Ciężar spoczywa na twórcy strony, który musi zachować ostrożność w przydzielaniu praw administracyjnych, ponieważ możliwe jest przejęcie strony przez nowo mianowanego administratora i usunięcie przez niego pierwotnego autora z listy administratorów, co pozwala skutecznie uzyskać trwałą kontrolę nad stroną.

Na stronach pomocy Facebooka można przeczytać, że "autor strony nie może być usunięty przez innych administratorów".

Co innego pokazuje jednak nagranie wideo przygotowane przez Sophos:

"Mamy tu dwa problemy. Nawet jeśli administratorem na naszej stronie jest zaufany przyjaciel, istnieje możliwość, że jego konto zostanie naruszone, umożliwiając złym gościom przejęcie strony, którą stworzyłeś. Kolejna możliwość polega na przydzieleniu przez autora strony praw administracyjnych kompletnemu nieznajomemu. Pomysł nie wydaje się najlepszy, ale istnieje kilka usług, takich jak Fiverr, gdzie mnóstwo osób oferuje pomoc w osiągnięciu sukcesu twojej strony na Facebooku. Jeśli udostępnisz 'ekspertowi od mediów społecznościowych' prawa administracyjne do twojej strony na Facebooku, nie wiń nikogo, gdy zostaniesz wyrzucony. Jednak pytanie brzmi - dlaczego Facebook nie trzyma się tego, co opublikował na swoich stronach pomocy - powinien blokować próby usunięcia pierwotnego administratora lub przynajmniej wysyłać prośbę do autora z pytaniem, czy zgadza się na usunięcie swojej osoby z listy administratorów. To z pewnością pomogłoby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, jakie mają miejsce." - powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Groźna luka na Facebooku - można łatwo stracić kontrolę nad swoją stroną (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl