SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Dentsu z 9,1 proc. wzrostem w I kwartale

Grupa Dentsu (należą do niej takie agencje, jak dentsu x, Carat, iProspect) odnotowała wzrost organiczny na poziomie 9,1 proc., a Dentsu International - na poziomie 8,4 proc., osiągając w pierwszym kwartale br. rekordowe wyniki w zakresie przychodów netto, bazowego i statutowego zysku operacyjnego. Grupa podwyższa prognozę wzrostu organicznego na rok 2022 do 4 proc. - 5 proc. z wcześniejszych 4 proc.

Article

Dentsu podaje, że w pierwszym kwartale br. utrzymywało się zaufanie klientów, którzy inwestowali w usługi mediowe i rozwiązania cyfrowe. Obszar wzrostu strukturalnego transformacji i technologii dla klientów osiągnął 31,5 proc.przychodów netto Grupy (rok do roku +260 pb (cc)), odnotowując wzrost +22,5 proc.

W Japonii, ISID i Dentsu Digital odnotowały wzrost organiczny odpowiednio o 17,7 proc. i 11,8 proc., a linia usług CXM w Dentsu International odnotowała wzrost organiczny o 14,8 proc.. Perspektywy wydatków klientów na działania cyfrowe i transformację ukierunkowaną na klienta pozostają dobre.

- Wyniki za I kwartał tego roku pozwalają nam zachować optymizm. W regionie CEE idziemy zgodnie z założonym planem, dlatego na poziomie sprzedaży i realizacji nie ma zaskoczeń. W następnych miesiącach z pewnością zauważymy wpływ pozyskania nowych budżetów. Jednocześnie widać dużą presję inflacyjną i spadki cen jednostkowych w telewizji. Nie widzimy znaczącego wpływu wojny na nasz biznes, ale zauważamy duży potencjał pracowników z Ukrainy, którzy co raz liczniej znajdują zatrudnienie w naszym sektorze, w tym w dentsu Polska - komentuje Maciej Müldner, CFO dentsu Polska & CEE.

Wzrost marży operacyjnej w grupie wynika z poprawy o 310 punktów bazowych w Dentsu Japan Network przy spadku o 30 punktów bazowych (cc) w Dentsu International. Efekt dźwigni operacyjnej wynikający z silnej pozycji oraz kontynuacji działań upraszczających w całej Grupie przyczynił się do poprawy marży.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grupa sprzedała dodatkowe nieruchomości w ramach kontynuacji przeglądu aktywów niehandlowych w bilansie, co przyniosło 11,6 mld jenów zysku operacyjnego i w dużej mierze skompensowało odpis aktualizujący wartość aktywów w wysokości 14,2 mld jenów, związany głównie z trwającą likwidacją działalności w Rosji.

W związku z lepszym niż oczekiwano początkiem roku, Grupa podwyższa prognozę wzrostu organicznego na rok obrotowy 2022 do 4 proc.- 5 proc. z wcześniejszych 4 proc., a Dentsu International podwyższa prognozy do 5-6 proc. z wcześniejszych 4-5 proc.
Grupa nadal jest przekonana co do realizacji celów średnioterminowych: wzrost organiczny Grupy na poziomie 4-5 proc. marże Grupy na poziomie 18 proc. oraz wskaźnik wypłaty na poziomie 35,0 proc. do 2024 r.

Dołącz do dyskusji: Grupa Dentsu z 9,1 proc. wzrostem w I kwartale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl