SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Iliad wprowadza do Polski spółkę Scaleway, centrum danych rusza w Warszawie

Scaleway, dostarczająca usługi w chmurze spółka wchodząca w skład grupy Iliad, która złożyła ofertę przejęcia 100% akcji operatora komórkowego Play, uruchamia w Warszawie nowe centrum danych (WAW1), które ma pomóc w zaspokajaniu rosnących wymagań rynku Europy Środkowej i Wschodniej.

fot. Shutterstock.comArticle

Dotychczas Scaleway posiadał centra danych w dwóch regionach (Paryż i Amsterdam). WAW1 to rozwiązanie skierowane zarówno do lokalnych użytkowników z Polski, jak i do firm globalnych, planujących ekspansję na rynkach w Europie Środkowej i Wschodniej.

Scaleway dostarcza usługi odbiorcom w ponad 160 krajach, w tym wielu w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma podkreśla, że dzięki centrum WAW1 jest obecnie bliżej swoich klientów (firm) i głównych użytkowników (deweloperów). Świadczenie usług w regionie jest również rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które coraz częściej zainteresowane są budowaniem infrastruktury multichmurowej, czyli opartej o wielu dostawców.

- Decyzja o otwarciu nowego centrum danych w Warszawie będzie miała pozytywny wpływ na cały region i jego ekosystem. Warszawa już stała się hubem dla usług technologicznych. Centralna lokalizacja została przez nas wybrana przede wszystkim ze względu na infrastrukturę sieciową, która oferuje optymalną latencję przy łączeniu Europy Wschodniej, Zachodniej i Północnej. Pozwoli nam to lepiej obsługiwać naszych klientów nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Rumunii, wschodniej części Niemiec i na Bałkanach, a także w Skandynawii, Rosji i w Ukrainie - stwierdził Yann Lechelle, dyrektor generalny Scaleway.

Centrum danych WAW1 oferuje wysoką przepustowość. Sieć wewnętrzna jest oparta na technologii "IP Fabric" Scaleway. Obecnie Scaleway udostępnia virtual Instances i Object Storage, a w nadchodzących tygodniach zamierza wdrożyć w WAW1 wszystkie swoje flagowe usługi w chmurze publicznej, takie jak Load Balancer, Managed database, Block Storage i Kubernetes Kapsule.

Klienci mogą wybrać region, z którego będą korzystać z zasobów chmury, poprzez interfejs użytkownika/API, a także budować międzyregionalne i wysoko dostępne środowiska i aplikacje. W przyszłości rozwiązanie VPC, czyli wirtualna chmura prywatna (obecnie w trakcie dewelopmentu), ma umożliwić łączenie usług Scaleway z dowolnych miejsc na świecie w sposób odizolowany, w obwodzie globalnym.

Pierwszym klientem WAW1, którego nazwę firma podała, jest Viralstat.com – narzędzie do analityki materiałów wideo udostępnianych w sieciach społecznościowych takich jak Facebook, YouTube, TikTok czy Instagram, stworzone z myślą o marketerach i agencjach marketingowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Iliad wprowadza do Polski spółkę Scaleway, centrum danych rusza w Warszawie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wetr
wszystkie dane trafia do Izraela jak zawsze
odpowiedź