SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 w ub.r. z rekordowymi wynikami: wpływy w górę o 17 proc., dwa razy wyższy zysk EBITDA

Według szacunkowych wyników Grupa K2 w ub.r. zanotowała 110 mln zł wpływów ze sprzedaży, 5 mln zł zysku EBIT i 10,4 mln zł zysku EBITDA. Firma podkreśla, że to jej rekordowe rezultaty finansowe.

Tomasz TomczykArticle

W skali roku przychody sprzedażowe Grupy K2 zwiększyły się z 94 do 110 mln zł (czyli o 17 proc.), zysk EBIT - z 0,7 do 5 mln zł, a zysk EBITDA - z 5,5 do 10,4 mln zł.

W komunikacie giełdowym firma podkreśliła, że są to jej rekordowe wyniki finansowe, podobnie jak rezultaty tylko z czwartego kwartału ub.r. Zaznaczyła, że w ub.r. nie nastąpiły zdarzenia jednorazowe mające istotny wpływ te wyniki.

Na razie Grupa K2 podała wstępne nieaudytowane dan finansowe, ostateczne rezultaty opublikuje 22 marca w raporcie rocznym.

Do Grupy K2 należą w całości spółki K2 (to jednostka dominująca), K2 Media, K2 Search, K2.pl, S3, Good, K2 TM, Oktawave i Fabrity. Firma dzieli swoją działalność na cztery główne segmenty: agencyjny, mediowy, infrastrukturalny i rozwiązań IT.

Pod koniec października br. firma poinformowała, że kontynuuje negocjacje dotyczące sprzedaży części jej segmentu reklamowego, ale już nie na zasadach wyłączności z jednym podmiotem. Ponadto zaczęła rozmowy z podmiotami zainteresowanymi kupnem udziałów jej segmentu infrastrukturalnego (obejmującego głównie spółkę Oktawave).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 w ub.r. z rekordowymi wynikami: wpływy w górę o 17 proc., dwa razy wyższy zysk EBITDA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
grafik
Znaczy, że będą podwyżki?
odpowiedź