SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 z wyższymi wpływami i zyskiem operacyjnym, mocno w górę Oktawave

W trzech kwartałach br. Grupa K2 zanotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 14,5 proc. do 61,81 mln zł, wzrost zysku operacyjnego EBIT z -225 tys. zł do 104 tys. zł oraz spadek zysku netto z 4,37 mln zł do 101 tys. zł. Firma podkreśla, że wpływy jej spółki zależnej Oktawave w skali roku podwoiły się.

Article

Przychody Grupy K2 ze sprzedaży zwiększyły się w skali roku zarówno w trzech kwartałach br., jak i w samym trzecim kwartale - w tym drugim okresie o 13,9 proc. do 21,94 mln zł. Znacząco wzrosły też jednak koszty sprzedanych usług: w trzech kwartałach z 48,02 mln zł do 56,66 mln zł, a w trzecim kwartale z 16,92 mln zł do 19,07 mln zł. Nieznacznie zmalały natomiast koszty ogólnego zarządu.

Zysk z działalności operacyjnej firmy od stycznia do września br. osiągnął wartość 104 tys. zł (wobec 235 tys. zł straty rok wcześniej), a zysk netto - 101 tys. zł (przed rokiem wyniósł 4,37 mln zł). Wyniki te były wyższe w samym trzecim kwartale br., wyniosły odpowiednio 1,08 mln zł i 819 tys. zł. Przed rokiem spółka zanotowała dużo wyższe wskaźniki zysku, głównie dzięki sprzedaży za 10 mln zł 40 proc. udziałów w Audiotece.

Grupa K2 podkreśla, że od lipca do września br. przychody jej spółki Oktawave świadczącej usługi cloud computingu i hostingu były ponad dwukrotnie wyższe niż rok wcześniej. Firma oczekuje, że ten segment jej działalności osiągnie w br. ok. 10 mln zł wpływów.

Segment e-marketingowy przyniósł Grupie K2 w br. ponad dwa razy wyższe wpływy niż segment mediowy (59,69 mln zł wobec 25,32 mln zł) oraz wielokrotnie wyższy wynik EBITDA (3,26 mln zł w porównaniu z 678 tys. zł). Oba zanotowały w skali roku znaczące wzrosty każdego z tych wskaźników. W Grupie K2 usługi mediowe świadczą spółki K2 Media i K2 Search.

- Biorąc pod uwagę pozytywną dynamikę rynku reklamy internetowej, aktualny portfel zamówień, a szczególnie realizację planów sprzedażowych przez spółkę Oktawave, liczymy na dalszą poprawę wyników Grupy K2 Internet w czwartym kwartale 2015 roku - zapowiada Tomasz Tomczyk, prezes firmy. - Jednocześnie, w związku z inną proporcją realizowanych projektów w kwartałach trzecim i czwartym br. w porównaniu do roku 2014, kiedy to ostatni kwartał był wyjątkowo pomyślny dla Grupy, ambicją zarządu jest uzyskanie w czwartym kwartale br. wyniku operacyjnego zbliżonego do poziomu sprzed roku, z pominięciem efektu zdarzeń jednorazowych tj. odpisów na trwałą utratę wartości, które odnotowaliśmy w roku 2014 - dodaje.

Do Grupy K2 należą w całości spółki K2 Internet (to jednostka dominująca), K2 Media, K2 Search, K2.pl, Good, K2 TM, Oktawave i Fabrity K2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 z wyższymi wpływami i zyskiem operacyjnym, mocno w górę Oktawave

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Wyglada jakby Pan dziennikarz przeoczyl fakt, ze wiekszosc zysku netto z analogicznego okresu 2014r pojawia sie w pozycji "Przychody / koszty finansowe netto" czyli z jednorazowej transakcji sprzedazy udzialow w Audioteka SA. Zatem porownywanie 100k zysku teraz do 4,3m rok temu jest "malo" uzasadnione.
odpowiedź
User
Tomek Wojtas - Wirtualnemedia.pl
@Analityk faktycznie zapomniałem o tej transakcji, już dodałem o niej wzmiankę
odpowiedź