SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa PEP sprzeda grupie Tauron energię odnawialną i certyfikaty za 867,3 mln zł

Spółki zależne od Polish Energy Partners (PEP), Amon i Talia, zawarły cztery umowy ze spółką Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa (PEPKH), wchodzącą w skład grupy kapitałowej Tauron Polska Energia, na sprzedaż energii elektrycznej z farm wiatrowych oraz praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach. Łączna wartość tych 15-letnich umów to 867,3 mln zł, wynika z komunikatów PEP.

Amon zawarł umowę z PEPKH o wartości ok. 195,8 mln zł dotyczącą "sprzedaży energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnym źródle energii - farmie wiatrowej Łukaszów".

"Wynagrodzenie spółki z tytułu umowy ustalane będzie jako iloczyn ilości sprzedanej energii elektrycznej oraz stawki określonej w umowie. Szacunkowa wartość umowy w okresie jej obowiązywania to ok. 195,8 mln zł" - głosi komunikat.

W kolejnym komunikacie PEP podał, że Amon zawarł umowę z PEPKH w sprawie "sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach" Całkowita szacunkowa wartość tej umowy wynosi ok. 328,1 mln zł.

Spółka Talia zawarła z PEPKH podobną umowę sprzedaży praw do certyfikatów energetycznych, o wartości 215,1 mln zł.

Talia zawarła też umowę z PEPKH, wartą ok. 128,3 mln zł, w sprawie "sprzedaży energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnym źródle energii - farmie wiatrowej Modlikowice", podano w kolejnym komunikacie.

Spółka PEP miała narastająco w I-III kw. 2009 roku 43,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 31,12 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 80,42 mln zł wobec 71,82 mln zł.

W końcu listopada spółka poinformowała, że prognozuje zwiększenie skonsolidowanego zysku netto o 27% do 56,0 mln zł w 2010 roku z oczekiwanych w tym roku 44,0 mln zł, przy wzroście zysku EBITDA do 86,0 mln zł z 59,0 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa PEP sprzeda grupie Tauron energię odnawialną i certyfikaty za 867,3 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl