SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa PZU wspiera służby walczące z koronawirusem. Zbiórka na namioty barierowe

Pracownicy spółek z Grupy PZU organizują zbiórkę pieniędzy na zakup tzw. namiotów barierowych dla chorych. To wynalazek lekarza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, chroniący przed zarażeniem koronawirusem innych pacjentów i personel szpitali.

Article

W akcji biorą udział pracownicy ze wszystkich spółek z Grupy PZU, Link4, Banku Pekao i Alior Banku. Do każdej zebranej przez pracowników złotówki spółki dołożą drugą.

Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone m.in. na zakup namiotów barierowych, które szczelnie odgradzają chorego od otoczenia, a tym samym chronią inne osoby przed zakażeniem. Autorem pomysłu jest doktor Marcin Kaczor, kierownik Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.

- Namiot barierowy umożliwia całkowite odseparowanie się od wirusów i zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Jego powłoka chroni inne osoby przed zarażeniem, a jednocześnie pozwala lekarzom na przeprowadzanie wszystkich niezbędnych zabiegów medycznych - powiedział doktor Marcin Kaczor.

To kolejna inicjatywa, którą podejmuje w czasie pandemii Link4. Wcześniej ubezpieczyciel wsparł kwotą 100 tys. zł Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie, z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej, a także inne doraźne działania, które placówka podejmuje w celu ochrony pacjentów i personelu szpitala. Firma przekazała także warzywa i owoce dla medyków oraz przeprowadziła akcję pracowniczą, dzięki której ubezpieczyciel wesprze finansowo Fundację Ocean Marzeń, swojego społecznego partnera.

- Z powodu pandemii wszyscy znaleźliśmy się w nadzwyczajnej sytuacji i szukamy rozwiązań, które wpierają najbardziej potrzebujących. Dziś niewątpliwie tą grupą są służby medyczne, które wykonują heroiczną pracę w walce o nasze zdrowie i życie. Ale nie zapominamy też o innych, z którymi dotychczas współpracowaliśmy, bo dziś to wsparcie musi być wielowymiarowe - stwierdziła Agnieszka Wrońska, prezes zarządu Link4.

Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga prawie 20 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa PZU wspiera służby walczące z koronawirusem. Zbiórka na namioty barierowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl