SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel Netto Polska z rekordowymi przychodami za 2019 rok

Przychody duńskiej Grupy Saling, właściciela sieci Netto Polska, wyniosły w ubiegłym roku 56,7 mld koron duńskich (1DKK = 0,61 PLN). Spółka odnotowała w Polsce rekordowy wzrosty sprzedaży.

Przychody Salling Group, do której należy sieć dyskontów Netto, wzrosły o 838 milionów DKK do 56,7 mld DKK (+1,5 proc. rdr.), z wyłączeniem Szwecji. Wartość EBIT wzrosła do ok. 2,27 mld DKK. Wartość EBITDA, skorygowana o wskaźnik MSSF 16, wzrosła w 2019 roku do 3319 mld DKK, co odpowiada 5,9 proc. przychodów.

Za ubiegły rok spółka zaraportowała sprzedaż szwedzkiej części biznesu, za którą uzyskała 969 mln DKK. Zysk netto Salling Group wyniósł  2,42 mld DKK, co jest dla spółki historycznie wysokim wynikiem. W raporcie firmy wskazano, że zyski zostaną przeznaczone na dalszy rozwój w kierunku rozwiązań ecommerce. Na rynku polskim Salling chce modernizować istniejące dyskonty Netto.

– To dobry rok, w którym wzrosty były generowane w ramach naszej podstawowej działalności, zarówno w Danii, jak i za granicą. Netto Denmark osiągnęła najlepszy wynik w historii sieci i osiągnęła najwyższe w historii zyski. Jednocześnie Netto Polska i domy towarowe Salling również odnotowały rekordowe przychody. Mając na uwadze ten rozwój, możemy nadal inwestować w niższe ceny i lepsze doświadczenia zakupowe dla klientów w naszych sieciach – komentuje Per Bank, dyrektor generalny Salling Group.

Netto ma w Polsce 383 sklepy i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób.

Dołącz do dyskusji: Właściciel Netto Polska z rekordowymi przychodami za 2019 rok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl