SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Stonewall rusza z kanałem o edukacji seksualnej dla osób LGBT+

W najbliższą niedzielę (19 lipca) rusza Stonewall TV, kanał YouTube stowarzyszenia Grupa Stonewall. Filmy poświęcone będą edukacji seksualnej z perspektywy osób LGBT+.

Article

Jak wyjaśnia Grupa Stonewall, na co dzień zajmująca się walką o prawa osób LGBT+, Stonewall TV powstał z potrzeby wypełnienia luki wiedzy o seksualności.

- Jeśli chodzi o edukację seksualną, to polskie szkoły nie dostarczają wyczerpujących informacji nawet z perspektywy osób heteroseksualnych. O seksie osób LGBT+ w ogóle się nie wspomina. Tymczasem my również potrzebujemy rzetelnej, neutralnej światopoglądowo wiedzy. Młode osoby LGBT+ są zmuszone zdobywać ją na własną rękę, co nie zawsze kończy się dobrze - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Stonewall TV prowadzi edukację seksualną

Na kanale Stonewall TV będą się co tydzień pojawiać ok. 10-minutowe filmiki, w których psychologowie, seksuologowie, edukatorzy seksualni i inni eksperci będą poruszać tematy związane z seksualnością osób LGBT+. Twórcy kanału chcą w ten sposób dostarczyć odbiorcom informacji, które trudno znaleźć w innych polskojęzycznych źródłach.

Wśród tematów, jakie pojawią się na kanale, znajdą się m.in. kwestie związane z bezpieczniejszym seksem, świadomą zgodą i gotowością na seks, chorobami przenoszonymi drogą płciową, seksualnością osób transpłciowych, pierwszym razem z perspektywy gejowskiej i lesbijskiej, zabawkami erotycznymi i seksem analnym.

- Wokół edukacji seksualnej w Polsce narosło mnóstwo mitów i uprzedzeń. Państwo nie wywiązuje się z obowiązku dostarczania nam wiedzy w tym zakresie, który wynika m.in. z wielu ratyfikowanych przez Polskę konwencji. Nie chcemy czekać, aż sytuacja polityczna ulegnie zmianie, wolimy wziąć sprawy w swoje ręce. Brak edukacji seksualnej negatywnie wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa i komfort życia. - mówi Anna Adamowicz z Grupy Stonewall.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Stonewall rusza z kanałem o edukacji seksualnej dla osób LGBT+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl