SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Wirtualna Polska zamknęła trzy serwisy dawnej WP

Z końcem lutego przestały być aktualizowane serwisy Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl należące dotychczas do Wirtualnej Polski. - Nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - uzasadnia Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska.

Article

Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl nadal są dostępne, ale w serwisach, tak samo jak na ich profilach w portalach społecznościowych, nowe materiały przestały być dodawane pod koniec lutego.

Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśla, że witryny zostały zamrożone, ale firma nie zrezygnowała z nich definitywnie. - Treści, które pojawiały się na tych stronach, włączymy w ramy naszych innych serwisów - tłumaczy.

>>> Jacek Świderski: Grupa Wirtualna Polska stawia na marki własne i wideo

Działający od czterech lat Nasygnale.pl zawiera wiadomości kryminalno-sensacyjne - o różnego rodzaju przestępstwach, wypadkach drogowych i działaniach policji. Uruchomiony jesienią 2008 roku Niewiarygodne.pl jest poświęcony zjawiskom paranormalnym, natomiast prowadzony od 2009 roku serwis Odkrywcy.pl dotyczy szeroko rozumianej tematyki naukowej.

W styczniu br. Nasygnale.pl zanotował 2,54 mln użytkowników (497 tys. więcej niż rok wcześniej) i 33,8 mln odsłon (5,7 mln mniej niż w styczniu ub.r.), Odkrywcy.pl - 1,56 mln użytkowników i 11,6 mln odsłon (590 tys. i 5,6 mln więcej niż rok wcześniej), a Niewiarygodne.pl - 1,47 mln użytkowników i 11,6 mln odsłon (po spadku o 140 tys. i 12,2 mln w skali roku).

- Podejmując decyzje o zamrożeniu witryn, bierzemy pod uwagę ich rokowania finansowe, źródła ruchu, profile użytkowników oraz renomę i atrakcyjność w oczach reklamodawców mierzone liczbą dedykowanych kampanii - tłumaczy Michał Brański. - Serwisy Nasygnale.pl, Odkrywcy.pl i Niewiarygodne.pl nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - podkreśla.

Zawieszone serwisy Grupy WP rok po roku (Megapanel PBI/Gemius) WIRTUALNEMEDIA.PL

serwis

styczeń 2014

styczeń 2013

real users

odsłony

czas na RU [godz:min:s]

real users

odsłony

czas na RU [godz:min:s]

nasygnale.pl

2 544 686

33 799 331

00:10:30

2 047 607

39 551 063

00:17:51

odkrywcy.pl

1 561 682

11 600 609

00:07:00

971 772

5 977 222

00:08:40

niewiarygodne.pl

1 469 303

11 600 209

00:06:20

1 610 467

23 844 619

00:16:30


Przypomnijmy, że w połowie lutego, zaraz po finalizacji przejęcia Wirtualnej Polski przez Grupę O2 i Innova Capital, szefowie Grupy Wirtualna Polska informowali, że trwa obecnie przegląd jej wszystkich serwisów. - Chcemy, aby te najniżej wiszące owoce zostały zerwane w najbliższych kilku miesiącach, powiedzmy do wakacji - stwierdził prezes firmy Jacek Świderski (przeczytaj więcej na ten temat). Z kolei pod koniec lutego w Grupie WP zaczęły się duże zwolnienia, m.in. w pionie redakcyjnym, które według nieoficjalnych informacji objęły około 100 osób (zobacz szczegóły).

Czy to oznacza, że w najbliższym czasie zamknięte zostaną kolejne serwisy z dotychczasowego portfolio O2 i WP? - Nasze wysiłki skupione są na budowie pozycji lidera polskiego internetu. Z tego względu dokonujemy właśnie rekonstrukcji portfela serwisów. Za wcześnie jednak, żeby mówić o szczegółach - stwierdza Michał Brański.

Już w zeszłym roku Grupa O2 i Wirtualna Polska zrezygnowały ze swoich niektórych serwisów: O2 we wrześniu zawiesiła witryny Filmtok.pl, Mototok.pl, Luxlux.pl i Lansik.pl (więcej na ten temat), natomiast Wirtualna Polska w połowie ub.r. zamknęła strony Hityczykity.pl i Alefaceci.pl.

W styczniu br. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,21 mln użytkowników i 2,79 mld odsłon, a strony Grupy O2 - 9,08 mln użytkowników i 878 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska zamknęła trzy serwisy dawnej WP

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kkk
Ciekawe ile dedykowanych kampanii pojawia się w serwisach o2... Nie ma? Niemożliwe! Zamykamy, jaka szkoda...
odpowiedź
User
w szoku
jak mozna zamknac takie serwis.. to sie w glowie nie miesci co oni wyprawiaja. jaki jeszcze chory plan siedzi w umysłach tych "wizjonerów"? panowie moze czas najwyzszy przejsc do ostatniej fazy projektu zabawy w inwestowanie i zmienic nazwe z GWP na GWD*
*) Grupa w (glebokiej) Dup...
odpowiedź
User
do redakcji "Wirtualnych Mediów"
Mili Państwo, czy jesteście w stanie na łamach Wirtualnych Mediów opublikować stanowisko osób zwalnianych z Wirtualnej Polski (nawet w formie anonimowej) lub zapytać w imieniu zaniepokojonych sytuacją w firmie pracowników o sens redukcji 90% treści zakupowanych na licencji? Czym konkretnie o2 będzie łatać olbrzymią dziurę w tym zakresie, skoro rozwiązała większość umów, a koordynatorzy biznesowi są w tej sprawie zbywani milczeniem? Z większości wypowiedzi na forum pod materiałami związanymi z fuzją WP z O2 - jasno wynika, że stoją one w sprzeczności do tych nieudolnie komunikowanych przez zarząd. Nietrudno się z nich domyślić, że sytuacja w WP jest bardzo trudna, a sprawy najwyraźniej wymykają się spod kontroli, skoro z pracy rezygnuje dobrowolnie tak wielu specjalistów z kontaktami i bazami klientów. Plany i ruchy nowych właścicieli są miejscami bardzo kontrowersyjne, czy inwestor ma świadomość, co dzieje się wewnątrz firmy czy informacje otrzymuje bezpośrednio od zarządu, w którego kompetencje jak czytamy wątpi dość wiele osób? Prośbę kierujemy w imieniu zarówno personelu nowej grupy, poddostawców usług oraz wielu podmiotów rynku interaktywnego zaniepokojonych sytuacją w najstarszym polskim portalu. "Ludzie mają prawo wiedzieć"
odpowiedź