SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Wirtualna Polska zamknęła trzy serwisy dawnej WP

Z końcem lutego przestały być aktualizowane serwisy Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl należące dotychczas do Wirtualnej Polski. - Nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - uzasadnia Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska.

Article

Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl nadal są dostępne, ale w serwisach, tak samo jak na ich profilach w portalach społecznościowych, nowe materiały przestały być dodawane pod koniec lutego.

Michał Brański, wiceprezes Grupy Wirtualna Polska, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśla, że witryny zostały zamrożone, ale firma nie zrezygnowała z nich definitywnie. - Treści, które pojawiały się na tych stronach, włączymy w ramy naszych innych serwisów - tłumaczy.

>>> Jacek Świderski: Grupa Wirtualna Polska stawia na marki własne i wideo

Działający od czterech lat Nasygnale.pl zawiera wiadomości kryminalno-sensacyjne - o różnego rodzaju przestępstwach, wypadkach drogowych i działaniach policji. Uruchomiony jesienią 2008 roku Niewiarygodne.pl jest poświęcony zjawiskom paranormalnym, natomiast prowadzony od 2009 roku serwis Odkrywcy.pl dotyczy szeroko rozumianej tematyki naukowej.

W styczniu br. Nasygnale.pl zanotował 2,54 mln użytkowników (497 tys. więcej niż rok wcześniej) i 33,8 mln odsłon (5,7 mln mniej niż w styczniu ub.r.), Odkrywcy.pl - 1,56 mln użytkowników i 11,6 mln odsłon (590 tys. i 5,6 mln więcej niż rok wcześniej), a Niewiarygodne.pl - 1,47 mln użytkowników i 11,6 mln odsłon (po spadku o 140 tys. i 12,2 mln w skali roku).

- Podejmując decyzje o zamrożeniu witryn, bierzemy pod uwagę ich rokowania finansowe, źródła ruchu, profile użytkowników oraz renomę i atrakcyjność w oczach reklamodawców mierzone liczbą dedykowanych kampanii - tłumaczy Michał Brański. - Serwisy Nasygnale.pl, Odkrywcy.pl i Niewiarygodne.pl nie miały autonomicznego ruchu oraz dedykowanych kampanii reklamowych - podkreśla.

Zawieszone serwisy Grupy WP rok po roku (Megapanel PBI/Gemius) WIRTUALNEMEDIA.PL

serwis

styczeń 2014

styczeń 2013

real users

odsłony

czas na RU [godz:min:s]

real users

odsłony

czas na RU [godz:min:s]

nasygnale.pl

2 544 686

33 799 331

00:10:30

2 047 607

39 551 063

00:17:51

odkrywcy.pl

1 561 682

11 600 609

00:07:00

971 772

5 977 222

00:08:40

niewiarygodne.pl

1 469 303

11 600 209

00:06:20

1 610 467

23 844 619

00:16:30


Przypomnijmy, że w połowie lutego, zaraz po finalizacji przejęcia Wirtualnej Polski przez Grupę O2 i Innova Capital, szefowie Grupy Wirtualna Polska informowali, że trwa obecnie przegląd jej wszystkich serwisów. - Chcemy, aby te najniżej wiszące owoce zostały zerwane w najbliższych kilku miesiącach, powiedzmy do wakacji - stwierdził prezes firmy Jacek Świderski (przeczytaj więcej na ten temat). Z kolei pod koniec lutego w Grupie WP zaczęły się duże zwolnienia, m.in. w pionie redakcyjnym, które według nieoficjalnych informacji objęły około 100 osób (zobacz szczegóły).

Czy to oznacza, że w najbliższym czasie zamknięte zostaną kolejne serwisy z dotychczasowego portfolio O2 i WP? - Nasze wysiłki skupione są na budowie pozycji lidera polskiego internetu. Z tego względu dokonujemy właśnie rekonstrukcji portfela serwisów. Za wcześnie jednak, żeby mówić o szczegółach - stwierdza Michał Brański.

Już w zeszłym roku Grupa O2 i Wirtualna Polska zrezygnowały ze swoich niektórych serwisów: O2 we wrześniu zawiesiła witryny Filmtok.pl, Mototok.pl, Luxlux.pl i Lansik.pl (więcej na ten temat), natomiast Wirtualna Polska w połowie ub.r. zamknęła strony Hityczykity.pl i Alefaceci.pl.

W styczniu br. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,21 mln użytkowników i 2,79 mld odsłon, a strony Grupy O2 - 9,08 mln użytkowników i 878 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska zamknęła trzy serwisy dawnej WP

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kkk
Ciekawe ile dedykowanych kampanii pojawia się w serwisach o2... Nie ma? Niemożliwe! Zamykamy, jaka szkoda...
61 12
odpowiedź
User
w szoku
jak mozna zamknac takie serwis.. to sie w glowie nie miesci co oni wyprawiaja. jaki jeszcze chory plan siedzi w umysłach tych "wizjonerów"? panowie moze czas najwyzszy przejsc do ostatniej fazy projektu zabawy w inwestowanie i zmienic nazwe z GWP na GWD*
*) Grupa w (glebokiej) Dup...
46 15
odpowiedź
User
do redakcji "Wirtualnych Mediów"
Mili Państwo, czy jesteście w stanie na łamach Wirtualnych Mediów opublikować stanowisko osób zwalnianych z Wirtualnej Polski (nawet w formie anonimowej) lub zapytać w imieniu zaniepokojonych sytuacją w firmie pracowników o sens redukcji 90% treści zakupowanych na licencji? Czym konkretnie o2 będzie łatać olbrzymią dziurę w tym zakresie, skoro rozwiązała większość umów, a koordynatorzy biznesowi są w tej sprawie zbywani milczeniem? Z większości wypowiedzi na forum pod materiałami związanymi z fuzją WP z O2 - jasno wynika, że stoją one w sprzeczności do tych nieudolnie komunikowanych przez zarząd. Nietrudno się z nich domyślić, że sytuacja w WP jest bardzo trudna, a sprawy najwyraźniej wymykają się spod kontroli, skoro z pracy rezygnuje dobrowolnie tak wielu specjalistów z kontaktami i bazami klientów. Plany i ruchy nowych właścicieli są miejscami bardzo kontrowersyjne, czy inwestor ma świadomość, co dzieje się wewnątrz firmy czy informacje otrzymuje bezpośrednio od zarządu, w którego kompetencje jak czytamy wątpi dość wiele osób? Prośbę kierujemy w imieniu zarówno personelu nowej grupy, poddostawców usług oraz wielu podmiotów rynku interaktywnego zaniepokojonych sytuacją w najstarszym polskim portalu. "Ludzie mają prawo wiedzieć"
52 13
odpowiedź
User
ggh
Ślepa małpa tnie...
20 11
odpowiedź
User
pavv
Zwolnili pracowników i fizycznie nie ma kto pracować dla w/w serwisów. Doby brakuje.
25 12
odpowiedź