SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa WP zrezygnowała z Hotmoney.pl. Co z serwisami lifestylowymi Grupy Money.pl?

Dwa miesiące temu przestał być aktualizowany serwis gospodarczy Hotmoney.pl (należący do Grupy Wirtualna Polska, a wcześniej do Grupy o2). Grupa WP nie podjęła jeszcze decyzji co do rozwoju serwisów lifestylowych przejętej przez nią niedawno Grupy Money.pl.

Na Hotmoney.pl ostatni nowy tekst ukazał się 11 listopada ub.r. Serwis nadal jest dostępny, ale nie pojawiają się na nim żadne nowe treści. Równocześnie zamarł jego fanpage facebookowy.

- Cały czas pracujemy nad optymalnym składem naszego portfolio. Przed akwizycją Money.pl stawialiśmy na marki BizTok i WP Finanse - wyjaśniła portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Halicka, rzeczniczka prasowa Grupy WP. - Teraz koncentrujemy się na Money.pl, jednym z najsilniejszych brandów biznesowych w Polsce - dodała.

Działający od 2008 roku Hotmoney.pl opisywał sprawy gospodarcze istotne dla przeciętnych konsumentów. - Normalnie i szybko o zakupach, pracy oraz pieniądzach - tak na fanpage’u facebookowym przedstawia serwis swój profil redakcyjny.

W październiku ub.r. witryna zanotowała 366,4 tys. użytkowników i 2,16 mln odsłon ogółem, podczas gdy rok wcześniej miała 690,1 tys. użytkowników i 11,07 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki z listopada ub.r.)

Jest to kolejna zmiana w portfolio serwisów Grupy WP od startu tej firmy w lutym ub.r. po przejęciu Wirtualnej Polski przez Grupę o2. Niedługo po fuzji przestały być aktualizowane serwisy Nasygnale.pl, Niewiarygodne.pl i Odkrywcy.pl (więcej o tym) oraz działy portalu WP.pl o kulturze, muzyce, szkole i konfliktach (więcej na ten temat).

Z drugiej strony Grupa WP w czerwcu przejęła serwis SportoweFakty.pl, we wrześniu - większościowe udziały w Domodi.pl i Homebook.pl, a w grudniu - Grupę Money.pl.

W zeszłym tygodniu firma poinformowała, że stworzyła wspólny zespół redakcyjny swoich dotychczasowych serwisów ekonomicznych (Finanse.wp.pl i BizTok.pl) oraz stron o tej tematyce Grupy Money.pl, którym kierować będą Tomasz Grynkiewicz i Bartłomiej Dwornik (więcej na ten temat).

Do Grupy Money.pl należą również dwa serwisy lifestylowe: skierowany do kobiet Iwoman.pl i adresowany do mężczyzn Menstream.pl. W październiku ub.r. pierwszy zanotował 352 tys. użytkowników i 2,21 mln odsłon ogółem, a drugi - 161,6 tys. użytkowników i 1,24 mln odsłon.

Grupa WP nie zdecydowała jeszcze o dalszej strategii tych witryn. Na razie obie są prowadzone przez dotychczasowe zespoły redakcyjne. - Proces integracji pozostałych aktywów Grupy Money wciąż trwa, jest więc za wcześnie, by mówić o konkretach. Cały czas rozważamy, w jakim zakresie treści lifestylowe mają być obecne w Grupie Money - powiedziała nam Katarzyna Halicka.

W listopadzie ub.r. strony Grupy WP z kategorii gospodarczo-prawnej zanotowały 4,66 mln użytkowników i 82,8 mln odsłon krajowych (będąc liderem tej kategorii), a serwisy Grupy Money.pl -  2,93 mln użytkowników i 29,4 mln odsłon krajowych (według Megapanelu PBI/Gemius).

Dołącz do dyskusji: Grupa WP zrezygnowała z Hotmoney.pl. Co z serwisami lifestylowymi Grupy Money.pl?

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znużony
Czy jest szansa na choc jeden dzien bez informacji co grupa wp zrobila, czego nie zrobila, kiedy sie polozyla spac, kiedy zrobila siku, gdzie idzie na obiad? Bo to juz do porzygania jest...
odpowiedź
User
mikelos
@znuzony: mam smutną wiadomość: WP będzie zalewać nas komunikatami do wyrzygu do dnia wejścia na giełdę. Trzeba jakoś tą kiełbasę sprzedać :)
odpowiedź
User
@mikleos @znużony
panowie, po co to w ogole pisać. kazdy wie o co chodzi z tym dmuchanym balonem. założcie sobie filtr na informacje i omijajcie to niczym smierdzaca kupe. ewentualnie zacznijmy przyjmowac zaklady jaka wycene beda miały akcje ;-)
odpowiedź