SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Hajdarowicz: Wolę być hieną na własny rachunek, niż politycznym skunksem

Grzegorz Hajdarowicz zabrał głos ws. przyznania mu przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich tytułu Hieny Roku 2013. - Hiena Roku przyznana mi przez SDP pokazuje, że hel wciąż nie wyparował z głów członków stowarzyszeniowego jury - napisał w oświadczeniu szef Grupy Gremi.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

Grzegorz Hajdarowicz antynagrodę otrzymał „za łamanie zasad etyki środków masowego przekazu poprzez pozbawianie opieki prawnej dziennikarzy wydawanych przez spółkę Presspublicę tytułów prasowych w sprawach dotyczących okresu ich pracy w wydawnictwie”. Hajdarowicz pozbawił bowiem ochrony prawnej byłego naczelnego „Uważam Rze” Pawła Lisickiego, byłego naczelnego „Rzeczpospolitej” Tomasza Wróblewskiego i byłego dziennikarza „Rz” Cezarego Gmyza. Zostali oni zwolnieni z wydawnictwa po publikacji w „Rz” w 2012 roku tekstu dotyczącego obecności trotylu na pokładzie tupolewa. Dziennikarze broniąc się w procesach wytoczonych im jeszcze w czasach ich pracy w firmie musieli płacić z własnych kieszeni za usługi prawników (więcej na ten temat).

- Hiena Roku przyznana mi przez SDP pokazuje, że hel wciąż nie wyparował z głów członków stowarzyszeniowego jury. „Łamanie zasad etyki środków masowego przekazu poprzez pozbawienie opieki prawnej dziennikarzy”, będące uzasadnieniem dla tytułu, to kiepski żart i kolejna próba manipulowania faktami - pisze Grzegorz Hajdarowicz w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

W dalszej części pisma szef Grupy Gremi przypomina,, że „dziennikarze zostali zwolnieni z wydawnictwa za naruszenie elementarnych standardów pracy dziennikarskiej - poprzez opublikowanie artykułu opartego na nierzetelnych i niepotwierdzonych informacjach”.

 - Mimo, iż otrzymali stosowny czas i środki, nie byli w stanie przedstawić żadnych dowodów, ani świadków na opublikowane słowa. Dziennikarze ci, skierowali do sądu sprawy przeciwko wydawnictwu. Rozumiem, że w ocenie SDP, dział prawny wydawnictwa miał bronić się przed pozwami dziennikarzy i jednocześnie bronić ich interesów. Czy się to komuś podoba czy nie, najważniejsza była dla mnie ochrona interesów wydawnictwa - pisze Hajdarowicz

- Wolę być hieną na własny rachunek, niż politycznym skunksem zasmradzającym przestrzeń publiczną kłamstwami i nie kierować się etyką mediów a'la SDP, stojącego w cieniu stalowej brzozy - konkluduje Grzegorz Hajdarowicz.

>>> Grzegorz Hajdarowicz z Hieną Roku 2013, a Joanna Lichocka z Nagrodą Wolności Słowa

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz: Wolę być hieną na własny rachunek, niż politycznym skunksem

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Hajdarowicz zniszczył swoją firmę i zasłużył sobie na Hienę.Niech Hajdarowicz spada na szczaw i mirabelki.
odpowiedź
User
adam zawadzki
O słoma z butów wyszła
69 23
odpowiedź
User
konrad kobenza
Tłumaczenie: "Wole mieć spokój i pełne konto za pozbycie sie problemowych dziennikarzy, niż brzydko pachnieć swobodnym i niezależnym dziennikarstwem wsrod salonowych kolegów"
65 40
odpowiedź
User
Tony
Kokosowy styl.
37 18
odpowiedź
User
jacek konikowski
Zabawne, ze to szczytne wyróżnienie przyznali Hajdarowiczowi... dziennikarskie hieny.
35 78
odpowiedź