SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Cybersport.pl odchodzi redaktor naczelny Grzegorz Łatka

Po dziewięciu latach pracy z serwisu Cybersport.pl (ESL Gaming Polska) odchodzi jego redaktor naczelny Grzegorz Łatka. Jako jedną z przyczyn pożegnania wskazuje „ograniczone możliwości rozwoju zawodowego w dziennikarstwie esportowym”.

Grzegorz Łatka, fot. Cybersport.plGrzegorz Łatka, fot. Cybersport.pl

Łatka dołączył do redakcji branżowego portalu Cybersport.pl w kwietniu 2013 roku, od lutego 2016 roku związał się na stałe z firmą ESL, wydającą portal. Wkrótce został naczelnym serwisu.

- Staram się prowadzić tę redakcję najlepiej, jak potrafię. I będę się starał aż do lutego, bo będzie to ostatni miesiąc pracy dla ESL Polska i tym samym dla Cybersportu – napisał w mediach społecznościowych.

Dlaczego Grzegorz Łatka zdecydował o odejściu z Cybersport.pl? - Jedna sprawa to ograniczone możliwości rozwoju zawodowego w dziennikarstwie esportowym. Druga to chęć odnalezienia prawidłowego balansu pomiędzy pracą i życiem prywatnym, co do tej pory było prawie niemożliwe - czytamy w pożegnalnym wpisie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Prowadzenie redakcji portalu, który miesięcznie czyta kilkaset tysięcy osób, było sporym wyzwaniem. Planowanie pracy zespołu, dbanie o media społecznościowe, współprace czy tworzenie treści dawało jednak ogrom satysfakcji. W końcu przyszedł czas na zmianę, która spowodowana jest przede wszystkim ograniczoną możliwością rozwoju w dziennikarstwie esportowym i potrzebą znalezienia balansu między życiem prywatnym i zawodowym. Choć formalnie rozstaję się z Cybersportem, to emocjonalna więź z tym projektem i całą redakcją pozostają żywe. Gaming i esport nadal pozostaną mi bliskie nie tylko prywatnie, ale i zawodowo - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Łatka.

Na razie nie wiadomo, kto od lutego pokieruje redakcją, składającą się z ośmiu osób (nie licząc odchodzącego naczelnego). Najprawdopodobniej będzie to dotychczasowy zastępca naczelnego Jarosław Piłat.

W 2019 roku firma ESL Gaming Polska, organizująca imprezy e-sportowe i oferująca usługi internetowe dla tej branży, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 85 proc. do 121,69 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 4,81 do 2,48 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Z Cybersport.pl odchodzi redaktor naczelny Grzegorz Łatka

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sok
Bańka esportowa pękła już jakiś czas temu i tylko naiwniacy tego nie widza. Tematyka budzi zainteresowanie praktycznie zerowe wśród komercyjnych klientów.
odpowiedź
User
Djeco
Po 9 latach wyniki słabsze niż ten blogasek o autach elektrycznych :-)
odpowiedź
User
Gra
Dzięki temu "głośnemu"odejściu świat dowiedział się istnieniu tego projektu.
odpowiedź