SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Płaza dyrektorem nowej jednostki TVP

Grzegorz Płaza, ostatnio dyrektor generalny Da Vinci Learning w Polsce, rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Płaza został dyrektorem Centrum Kultury i Historii w TVP.

Grzegorz Płaza, (fot.: TVN / Piotr Mizerski)Article

W skład Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej wchodzą dwa kanały: TVP Kultura i TVP Historia. Pierwszym kieruje Kalina Cyz, drugim Piotr Legutko.

Centrum podlega w zarządzie Mateuszowi Matyszkowiczowi.

Grzegorz Płaza od 2017 roku był dyrektorem generalnym odpowiedzialnym za wszystkie działania Da Vinci Learning GmbH, nadawcy kanału Da Vinci Learning na polskim rynku.

Wcześniej - od 2001 roku - był związany z Grupą TVN od 2001 roku. Był szefem kanału TVN Meteo Active, odpowiadał m.in. za uruchomienie kanałów TVN Turbo i nSport. Był także dyrektorem programowym platformy N i nc+.

Fuzja Azoomee i Da Vinci Media. „Marki z edukacyjnymi i rozrywkowymi treściami dla dzieci”

Jak już wczoraj informowaliśmy firma medialna Da Vinci Media została włączona w struktury spółki Azoomee, która specjalizuje się w tworzeniu edukacyjno-rozrywkowych aplikacji dla dzieci.

Nowo powstała grupa będzie funkcjonować pod dwoma markami „Azoomee” i „Da Vinci Kids”. Ma docierać do ponad 45 mln abonentów za pośrednictwem linearnych kanałów telewizyjnych i aplikacji mobilnych w ponad 150 krajach świata.

- Spółka Azoomee opracowała wewnętrznie bardzo elastyczną, wyróżnioną wieloma nagrodami cyfrową platformę, z której można korzystać na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu, w każdym miejscu na świecie. Bardzo cieszymy się, że dostarczamy widzom z różnych krajów treści edukacyjne premium za pośrednictwem naszej zaawansowanej technologicznie platformy - mówi Douglas Lloyd, prezes Azoomee.

Średni rynkowy udział Da Vinci w Polsce wśród widzów od 4 do 12 lat w pierwszym półroczu 2019 roku wyniósł 0,06 proc.

Wyniki finansowe TVP

W 2018 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dyrektorzy i ich zastępcy w Telewizji Polskiej zarabiali średnio 21,8 tys. zł miesięcznie brutto, doradcy zarządu - 20,8 tys. zł, dziennikarze motywacyjni - 7,5 tys. zł, a ci honoraryjni - 12,2 tys. zł. Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Płaza dyrektorem nowej jednostki TVP

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Irek świrek
Centrum Kultury i Historii Ziemi Polskiej
odpowiedź
User
tvn
Może tym razem się uda
odpowiedź
User
kolega
Powodzenia Grzechas !
odpowiedź