SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Press ogłasza nową strukturę makroregionów. Na czele Grzegorz Widenka

Grzegorz Widenka został zarządzającym nową strukturą makroregionalną w Polska Press - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie szefuje on też makroregionowi Zachód obejmującemu Wrocław i Zieloną Górę. Rzecznik prasowy spółki Wojciech Paczyński jest teraz krajowym koordynatorem eventów i marketingu.

Polska Press Grupa - jak informowaliśmy - od kilku tygodni przeorganizowuje swoją strukturę, łącząc oddziały w makroregiony. I tak np. niedawno utworzono Makroregion Zachód, który obejmuje oddziały Wrocław i Zielona Góra, wcześniej ogłoszono, że po połączeniu regionu poznańskiego i kujawsko-pomorskiego powstanie pierwszy nowy makroregion, na czele którego stanął Marek Ciesielski. Szefujący Poznaniowi Paweł Napieralski odchodzi z firmy.

Wydawnictwo połączyło wówczas także dwa inne oddziały - Gdańsk i Szczecin - w drugi z makroregionów. Szefuje mu Piotr Grabowski

Pod koniec zeszłego tygodnia pracownicy Polska Press dostali informację wewnętrzną, z której wynika, że restrukturyzacja została włąśnie zakończona. W jej ramach przyjęto nową strukturę organizacyjną - makroregiony jako jednostki organizacyjne spółki. Dyrektorem zarządzającym makroregionów wydawnictwa jest teraz Grzegorz Widenka, któremu podlega (jako zastępca) Dariusz Kołacz. Widenka nadal odpowiada za makroregion Zachód. Jego zastępca zaś nadal pełni obowiązki prezesa makroregionu Śląsk oraz funkcję prezesa zarządu Pro Media (to spółka wydająca "Nową Trybunę Opolską").

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z kolei dyrektorem koordynującym sprzedaż regionalną został Bartosz Kwarciak, zaś dyrektorem pionu plebiscytów i eventów - Bogusław Kaczmarek. Powołano też dyrektora pionu produkcji i kreacji Polska Press, którym został dyrektor artystyczny firmy Tomasz Bocheński (łączy teraz obie funkcje). Nową funkcję ma teraz także rzecznik prasowy wydawnictwa Wojciech Paczyński: jest krajowym koordynatorem eventów i marketingu i współpracuje z pionem plebiscytów i eventów, kierowanym przez Bogusława Kaczmarka.

Zmiana także w zarządzie Polska Press

To nie są jedyne zmiany. W połowie ub. tygodnia PKN Orlen zdecydował o odwołaniu Małgorzaty Skorwider z zarządu Polska Press, dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Władze spółki pracują teraz w trzyosobowym składzie, kompetencje Skorwider przejął prezes Stanisław Bortkiewicz. Odchodząca odpowiadała m.in. za nowe technologie. Zajmowała się także obszarami w spółce związanymi z komunikacją oraz wizerunkiem.

W ub.r. Polska Press w ujęciu jednostkowym zanotowała wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej. Na koniec ub.r. stałe zatrudnienie w wydawnictwie wynosiło 1 827 etatów. To 5,1 proc. łącznych kadr w grupie Orlen, które na koniec roku wynosiły 35 424 etatów, wobec 33 377 rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Polska Press ogłasza nową strukturę makroregionów. Na czele Grzegorz Widenka

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gj
Prócz Grzegorza to przecież żadne zmiany! Grzegorzowi się należało jednak czy doszedł do tego zgodnie ze swoim sumieniem to już inna kwestia.
odpowiedź
User
Mariusz
Grzegorz skręcił w stronę PiS?
odpowiedź
User
Koko
Borman🤩🤩🤩
odpowiedź