SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GTC: centrum handlowe na warszawskim Wilanowie

Firma developerska GTC planuje oddanie 89 tys. m.kw. powierzchni w 2011 roku oraz 132 tys. m.kw. w 2012, zapowiedział przewodniczący rady nadzorczej spółki, Eli Alroy. Na przełomie 2011/12 firma chce rozpocząć projekt centrum handlowego na warszawskim Wilanowie.

GTC: centrum handlowe na warszawskim Wilanowie

„W tym roku zrealizujemy 89 tys. m.kw. nowej powierzchni, a w przyszłym 132 tys. m.kw. Liczymy na sprzedaż jednego – dwóch istniejących projektów i zamierzamy kupować nowe grunty, głównie w Polsce i Rumunii. W Polsce rozpoczniemy 6 nowych projektów w 2011, m.in. Platinum 5 i 6 oraz biurowe w Poznaniu i Wrocławiu. W innych krajach będziemy selektywni, ale planujemy nowy projekt biurowy w Bukareszcie" - zapowiedział Alroy w poniedziałek.

W tym roku do użytku oddane ma zostać Platinium Business Park 4, Okęcie Business Park, Galeria Arad, Pascal w Krakowie, Saska Office A1.

W 2012 spółka przewiduje oddanie Prague Marina, Galeria Burgas, University Business Park w Łodzi, Platinum 5, Avenue Park Zagreb 1, Karkonoska 1 we Wrocławiu, Ana w Bukareszcie.

„W najbliższych dwóch latach oddamy łącznie 5 centrów handlowych. Chcę zaznaczyć, że rośniemy w siłę w segmencie „retail" w całym regionie. Wzrostów przychodów oczekujemy z niedawno otwartej Harfy w Pradze oraz nowych centrów jak np. Stara Zagora. W przypadku centrum w Wilanowie jesteśmy na etapie uzyskiwania zezwoleń i liczę, że budowa ruszy na przełomie 2011/2012" - zaznaczył Alroy.

Dodał, że spółka ma nadal ogromne możliwości rozwoju. Ponad 90% gruntów z banku ziemi GTC jest wolne od kredytów. Zarząd spółki nie planuje wypłaty dywidendy.

Władze GTC oczekują spadków stóp kapitalizacji i utrzymywania się ich poziomu na rynku warszawskim poniżej 7%, wzrostu wynajęć oraz stawek czynszów zarówno w segmencie office, jak i retail. Za najlepszy rynek uważają w obecnej chwili Warszawę i Polskę, za najsłabszy w regionie – Ukrainę.

Spółka deweloperska Globe Trade Centre (GTC) miała 114,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2010 roku wobec 571,19 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 675,12 mln zł wobec 676,62 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GTC: centrum handlowe na warszawskim Wilanowie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl