SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GUS szuka dostawcy 10 tys. smartfonów do spisu powszechnego

Centrum Informatyki Statystycznej w Głównym Urzędzie Statystycznym rozpoczęło przetarg na 10 tys. smartfonów z dostępem do usług telekomunikacyjnych. Mają być wykorzystane do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Article

Przetarg dotyczy 10 tys. smartfonów oraz 6305 szt słuchawek do współpracy ze smartfonami - model Oppo A52. Wybrana firma ma też zająć się wdrożeniem i świadczeniem usług zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) dla tych zamówionych smartfonów oraz dla 6 000 posiadanych przez GUS (model Oppo A52). Obejmuje to zapewnienie wymaganych funkcjonalności MDM, przeprowadzenie testów funkcjonalnych usługi MDM, uruchomienie usługi MDM na urządzeniach, zapewnienie licencji, przeprowadzenie szkolenia dla administratorów z obsługi i konfiguracji usługi MDM, a także wprowadzania zgłoszeń serwisowych związanych z jej funkcjonowaniem.

Będzie też odpowiadać za wdrożenie i świadczenie usług telekomunikacyjnych na kartach SIM z wykorzystaniem dedykowanego punktu dostępowego APN. Dotyczy to dostawy 17 000 kart SIM do 18 jednostek organizacyjnych GUS, 10 000 kart SIM z usługą transmisji danych oraz połączeń głosowych i SMS powinno być dołączonych do smartfonów, 6 000 kart SIM z usługą transmisji danych oraz połączeń głosowych i SMS ma być dostarczonych do poszczególnych lokalizacji wskazanych przez GUS. Karty te zostaną uruchomione w posiadanych smartfonach Oppo A52.

Przetarg obejmuje również zapewnienie transmisji danych w ramach wymaganego pakietu danych, zapewnienie usługi połączeń głosowych i SMS, przeprowadzenia testów usługi transmisji danych oraz połączeń głosowych i SMS, zapewnienie numeru spisowego rachmistrzów, reprezentującego połączenia wychodzące, realizowane poprzez dostarczone karty SIM,zapewnienie dedykowanego łącza międzysystemowego pomiędzy APN firmy, a siecią GUS, z wykorzystaniem łączy kablowych lub światłowodowych.

GUS wymaga, aby w okresie realizacji umowy, koordynator upoważniony do współdziałania ze strony wybranej firmy, był zatrudniony na podstawie umowy o pracę.

O wyborze zwycięskiej firmy zdecydują: czas wykonania usługi serwisowej dla smartfonów (waga: 22), wielkość pamięci RAM smartfona (waga: 4),  pojemność baterii (waga: 4), struktura telefonicznego numeru spisowego (waga: 10) i cena (waga: 60).

W przetargu mogą brać udział firmy mające na koncie dwa zamówienia obejmujące realizację dostaw urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów) o wartości nie mniejszej niż 500 tys. zł brutto każde.

Przetarg trwa do 12 lutego br. Warunkiem udziału jest wpłata 200 tys. zł wadium.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie prowadzonych od 1 kwietnia do 30 czerwca br. GUS będzie go promować kampanią, na którą przeznaczy 14 mln zł - urząd jest w trakcie wyboru agencji do jej opracowania i realizacji.

GUS wprowadza nowe e-usługi za 24 mln zł

Spółki z Grupy Orange Polska - Integrated Solutions i BlueSoft - będą współtworzyć nowe e-usługi dla Głównego Urzędu Statystycznego. Nowy system ma ułatwić obywatelom, przedsiębiorcom i administracji publicznej dostęp do analiz statystycznych, które mogą być wykorzystywane np. w planowaniu inwestycji. System „Przestrzenne Dane Statystyczne w Systemie Informacyjnym Państwa" (PDS) ma być gotowy do października br. Wartość projektu to ponad 24 mln zł.

Liderem Konsorcjum, które podpisało umowę z GUS i będzie realizować projekt jest Integrated Solutions. W skład Konsorcjum wchodzą także: Esri Polska, GISPartner oraz Billennium. Konsorcjantów w realizacji projektu wspiera trzech podwykonawców - BlueSoft, GeoTechnologies. oraz SAS Institute.

Integrated Solutions zaprojektuje, dostarczy i wdroży infrastrukturę/platformę sprzętowo-systemowo-narzędziową Systemu PDS. Jako lider konsorcjum odpowiada także za zarządzanie całym projektem i integrację rozwiązania, na bazie  komponentów  wytworzonych przez wszystkie podmioty konsorcjum.

BlueSoft  wnosi kompetencje eksperckie z zakresu budowy systemów informatycznych  i będzie realizował pod kierownictwem IS prace w tym obszarze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GUS szuka dostawcy 10 tys. smartfonów do spisu powszechnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl