SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GUS: Wynagrodzenia wzrosły o 2,9 proc., a zatrudnienie spadło o 1,1 proc.

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2010 r. wzrosło o 1,8% w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym zwiększyło się o 2,9% i wyniosło 3288,29 zł, podał we wtorkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w lutym 2010 roku spadło o 0,2% w stosunku do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym spadło o 1,1% i wyniosło 5293,1 tys. osób, podał GUS.

Jedenastu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że wynagrodzenia w firmach wzrosły w lutym średnio o 2,6% r/r. Rozbieżności w prognozach nie były znaczne, a oczekiwania wahały się od 1,9% do 3,2%. Średnia oczekiwań jedenastki ekonomistów co do zmiany poziomu zatrudnienia w przedsiębiorstwach wyniosła -1,2% (oczekiwania: od -1,0% do -1,4%).

Dołącz do dyskusji: GUS: Wynagrodzenia wzrosły o 2,9 proc., a zatrudnienie spadło o 1,1 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl