SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Halo Radio mówi wszystko” hasłem nowej ramówki stacji, stałym komentatorem "Halo Komentarzy" Łukasz Lipiński

Internetowe Halo.Radio od stycznia 2021 roku uruchomiło nową ramówkę, na antenie można usłyszeć także nowych prowadzących. Hasłem rozgłośni po zmianach jest "Halo Radio mówi wszystko". Od czwartku, 7 stycznia br. jako stały komentator "Halo Komentarzy" - prowadzonych przez Pawła Moskalewicza - dołączy Łukasz Lipiński, redaktor naczelny portalu Polityka.pl oraz wicenaczelny "Polityki" ds. wydań cyfrowych.

Article

Pod koniec 2020 roku Halo.Radio przebudowywało infrastrukturę techniczną studia, emitowano powtórki audycji. Premierowy program nadano 1 stycznia pod hasłem „Halo Nowy Rok”. Oficjalnie nowa ramówka wystartowała od 4 stycznia br., można w niej usłyszeć nowe programy oraz nowych prowadzących.

Nowościami są m.in. „Halo Deluxe”, „Halo Moto”, „Halo Sport”, Talko & Talko”, „Halo Europa”, „Halo za miastem”. Poranki prowadzi dyrektor programowy rozgłośni Kuba Wątły, stałe pozycje w ramówce ma także redaktor naczelny Mariusz Rokos.

We wtorek, 5 stycznia na antenie pojawiła się kolejna premiera - od 13.00 do 15.00 nadawana była audycja we współpracy z Fundacją Centrum Praw Kobiet. - Uważamy, że naszą misją jest mówienie o prawach kobiet częściej niż "od wielkiego dzwonu". Problem jest poważny, strukturalny i głęboki, a głos kobiet na antenie Halo Radia jest nie tylko obecny ale i mocny - przekazał nam Mariusz Rokos.

Inną organizacją - z którą rozgłośnia będzie współpracowała – jest Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Audycję na temat działań fundacji będzie prowadziła Aleksandra Rutkowska w poniedziałki od 13.00 do 15.00.

Swoją premierę w każdą środę będzie miała audycja Dariusza Aksamita (od 21.00 do 23.00), który będzie opowiadał o odkryciach naukowych i pogłębiał wiedzę o świecie.

Natomiast od czwartku, 7 stycznia br. - jako stały komentator "Halo Komentarzy", prowadzonych przez Pawła Moskalewicza - dołączy Łukasz Lipiński, redaktor naczelny portalu Polityka.pl oraz wicenaczelny "Polityki" ds. wydań cyfrowych.

Hasłem stacji na Nowy Rok – po wprowadzonych zmianach – ma być "Halo Radio mówi wszystko". Wcześniej stacja promowała się hasłem: „Halo.Radio – pierwsze radio do gadania”.

Mniej patronów, nowi prowadzący

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 roku za pośrednictwem strony Halo.Radio, aplikacji, YouTube i Facebooka. Od początku medium jest wspierane ze zbiórki crowdfundingowej. Na koncie Fundacji Obywatelskiej do tej pory uzbierano nieco ponad 491 tys. zł.

Liczba patronów i zadeklarowana suma miesięcznego wsparcia ciągle jednak spada – w połowie września było to 15,5 tys. zł miesięcznie od 475 patronów, a kilka dni temu 7,2 tys. zł miesięcznie od 270 osób. We wtorek poziom zadeklarowanych wpłat sięgał 6,7 tys. złotych od 262 osób.

Po fali odejść dziennikarzy tworzących od początku Halo.Radio, w październiku i listopadzie dołączyli do stacji nowi prowadzący. To m.in. Joanna Warecha, Adam Bysiek, Zbigniew Stefanik, Marcin Górski, Anna J. Dudek, Marek Joźwik, Piotr Maciej Kaczyński, Olga Paszkowska. Ostatnio do stacji trafiła także Jowita Michalska, Monika Miszczak i Paweł Moskalewicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Halo Radio mówi wszystko” hasłem nowej ramówki stacji, stałym komentatorem "Halo Komentarzy" Łukasz Lipiński

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zt
Ten brak obiektywności poskutkuje dalszym spadkiem. Gratuluję pomysłu na permanentnie niszowe radio. Halo!
odpowiedź
User
Hahahalo
Koncepcja była dobra ale wykonanie wątłe.
odpowiedź
User
Trek
Nie utrzymają się na rynku bez sponsora strategicznego, ludzie już nie chcą płacić irokezowi, co widać na zrzutce i patronie.
odpowiedź