SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa członkini KRRiT nie będzie już pisać felietonów do „Sieci”

Medioznawczyni dr Hanna Karp poinformowała, że po tym jak została powołana do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nie będzie już pisała regularnie felietonów do tygodnika „Sieci” (Fratria).

W felietonie w bieżącym numerze „Sieci” dr Hanna Karp stwierdziła, że powołanie jej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji „oznacza, że rubrykę i to miejsce zajmie inny publicysta, inny autor”.

- Choć, jak zapowiedział redaktor „Sieci” Michał Karnowski, łamy pozostają otwarte, a to znaczy, że pewnie z tego zaproszenia, choćby do czasu do czasu, skorzystam. Tym bardziej, że zasiadając w KRRiT, obok pracy wykładowcy akademickiego - prawo na to pozwala - mogę prowadzić pracę twórczą - zaznaczyła.

- Mam nadzieję też, że praca urzędnicza nie zabierze duszy, tym bardziej nie odbierze głosu. Bo zdarza się to niestety i urzędnikom, i politykom niezależnie od politycznego obozu - dodała.

Hanna Karp pisała felietony do „Sieci” od wiosny 2019 roku. Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w drugim kwartale br. średnia sprzedaż tygodnika wynosiła 30 980 egz.

3 października dr Hanna Karp i Marzena Paczuska zostały powołane przez prezydenta Andrzeja Dudę do KRRiT. Przewodniczącym nowego składu Krajowej Rady został Maciej Świrski, a wiceprzewodniczącą - Agnieszka Glapiak. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-przewodniczacy-maciej-swirski-kto-to-jest-agnieszka-glapiak

Dr Karp jest wykładowczynią w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Napisała m.in. książki „Quo vadis Nowa Ero? New Age w Polsce” i „Cuda na sprzedaż. Oblicza polskiej transformacji”, współpracowała z magazynem „Egzorcysta”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Głośno o dr Karp było w grudniu 2017 roku, kiedy w oparciu m.in. o jej analizę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN rekordowe 1,48 mln zł kary za relacjonowanie protestu sejmowego w połowie grudnia 2016 roku. Po fali krytyki przewodniczący KRRiT miesiąc później cofnął karę.

Dołącz do dyskusji: Nowa członkini KRRiT nie będzie już pisać felietonów do „Sieci”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycyna
Karp w sieci! Dobrze się dobrali.
odpowiedź
User
Gosc
Na jakiej podstawie taka osoba jest określana jako medioznawca?
odpowiedź
User
Erwin Ryś-Ferens
Bardzo dobrze, przeważnie nie miała nic sensownego do powiedzenia w tych felietonach.
odpowiedź