SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Harper Hygienics zainwestuje łącznie ponad 50 mln zł do 2014 roku

Producent produktów kosmetyczno-higienicznych Harper Hygienics, który przeprowadzi ofertę publiczną w lipcu, chce do 2014 roku zainwestować łącznie ponad 50 mln zł, głównie na budowę nowej fabryki, poinformował prezes spółki Robert Neymann w środę.

Harper Hygienics zainwestuje łącznie ponad 50 mln zł do 2014 roku

"Akcje w ofercie publicznej sprzedaje nasz akcjonariusz, fundusz Enterprise Investors. Z wpływów z tego tytułu 36 mln zł wpłynie do spółki, dzięki wykupieniu obligacji przez akcjonariusza. Środki te wykorzystamy na obniżenie zadłużenia do poziomu 2,75 EBITDA, co pozwoli nam na uzyskanie możliwości finansowania długiem naszych inwestycji w rozbudowę mocy produkcyjnych" - powiedział Neymann podczas konferencji prasowej.

Z jego słów wynika, że do 2014 roku spółka ma zbudować fabrykę, która zwiększy dotychczasowe moce produkcyjne nawet o 80%. Ponadto strategia spółki zakłada ekspansję zagraniczną w całej Europie. Kluczowymi rynkami spółki są Polska, Ukraina, Rosja i Rumunia, ale firma chce rozwijać sprzedaż również w Europie Zachodniej.

"Mamy umowy z Tesco UK i Aldi France. Prowadzimy następne ok. 10 negocjacji na wejście do międzynarodowych sieci. W Polsce jesteśmy liderem rynku z marką Clinic. Chcemy rozwijać produkty w nowych segmentach rynku. Oceniam, że nasze sztandarowe produkty mają w naszym kraju potencjał wzrostu o 10-15% w ciągu najbliższych lat" - dodał prezes Harper Hygienics.

W 2009 roku przychody spółki wyniosły 173,6 mln zł, EBITDA 32,5 mln zł i zysk netto 19 mln zł. Po pierwszych pięciu miesiącach 2010 przychody wyniosły 78,2 mln zł (wzrost o 24% r/r), EBITDA 11,1 mln zł (wzrost o 9% r/r), zysk netto 6,3 mln zł (wzrost o 36% r/r).

"Wyniki do maja są satysfakcjonujące. Przed nami najlepszy sezon, więc jestem optymistycznie nastawiony do dynamiki wzrostu w tym roku. Nie podajemy jednak prognoz" - zaznaczył Neymann.

Oferującym jest DM Ipopema. Przedział cenowy zostanie podany 5 lipca, a ostateczna cena emisyjna 9 lipca. Zapisy inwestorów indywidualnych i budowa księgi popytu odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Zapisy inwestorów instytucjonalnych odbędą się 12-13 lipca. Spółka oczekuje, że jej akcje zadebiutują około 22 lipca.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Harper Hygienics zainwestuje łącznie ponad 50 mln zł do 2014 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
śmieszne
a nasza premia gdzie?
8 8
odpowiedź