SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Harvard Business Review Polska" wyda numer specjalny

Specjalne numer Harvard Business Review Polska na temat Przywództwa (Leadership) - grudzień 2004

W grudniu br. HBRP wyda specjalne wydanie magazynu, poświęcone w całości tematyce przywództwa, w dwukrotnie wyższym nakładzie 10 000 egz.

Zagadnienie przywództwa jest jednym z najbardziej istotnych zagadnień w problematyce zarządzania. W odróżnieniu od zarządzania (management), które koncentruje się na tym, by robić rzeczy właściwie (doing the things right), przywództwo w biznesie (leadership) to umiejętność koncentracji na rzeczach właściwych (doing the right things), mobilizowania zespołu i wskazywania kierunku. Zarządzanie i przywództwo to dwie osobne sfery. Mimo, że w Polsce jest już wielu liderów biznesu, których charakteryzuje dobra znajomość technik zarządzania, świadomość przywództwa i jego wyzwań oraz umiejętność rozwijania cech biznesowego przywódcy jest jeszcze niewielka.

Specjalna edycja magazynu poświęcona temu zagadnieniu zostanie wydana z powodu niezwykle dużego zainteresowania polskich menedżerów zagadnieniem skutecznego przywództwa. Będzie to wyjątkowe przedsięwzięcie, dostarczające czołowym polskim menedżerom przekrojowej wiedzy na tematy związane z przywództwem, pochodzącej z najlepszego źródła, jakim jest Harvard Business School. W magazynie zostaną opublikowane przede wszystkim przełomowe teksty na temat przywództwa, zaliczane do "klasyków HBRP".

Numer zostanie wydany w zwiększonym nakładzie 10 000 egzemplarzy. Będzie on dystrybuowany do prenumeratorów HBRP, dostępny w punktach sprzedaży kolporterskiej oraz sprzedawany na zamówienie firm (zamówienia korporacyjne).

Harvard Business Review Polska przeprowadzi ponadto, wspólnie z The Gallup Organization,  badania wyzwań i potrzeb w zakresie przywództwa dotyczących polskich menedżerów. Wyniki badań zostaną zaprezentowane na konferencji i debacie na temat wyzwań przywództwa w Klubie Polskiej Rady Biznesu, zaplanowanej na  8 grudnia 2004 r.
Będą to pierwsze w Polsce tak szerokie badania poświęcone kwestii przywództwa wśród czołowych szefów firm. Metodologia badań oparta jest na badaniu Leadership Survey, przeprowadzanym przez AMA (American Management Association), co pozwoli także na porwanie wyników badania z badaniami przywództwa w firmach globalnych

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Harvard Business Review Polska" wyda numer specjalny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl